امکان اجرای مجازی ویندوز XP در ویندوز 7
تاریخ : پنجشنبه، 15 مرداد، 1388
موضوع : کامپيوتر و اينترنت


امکان اجرای مجازی ویندوز XP در ویندوز 7

همکاران سيستم- شرکت مايکروسافت قابليت ويژه‌اي را با نام XP Mode براي سيستم‌عامل ويندوز 7 معرفي کرد که کاربران به واسطه آن مي‌توانند با داشتن سيستم سخت‌افزاري مناسب، نسخه مجازي سيستم‌عامل ويندوز XP را در ويندوز 7 اجرا کنند.

به گفته شرکت مايکروسافت، هم‌اکنون توليد نسخه Release Candidate از اين حالت جديد آغاز شده و قابليت‌هاي فراواني براي‌ آن درنظر گرفته شده است. حالت XP Mode به گونه‌اي طراحي شده است که بر اساس آن کاربران مي‌توانند امکانات پيشرفته و جديد ويندوز 7 را در سيستم‌عامل ويندوز XP اجرا کنند و مورد استفاده قرار دهند.بر اين اساس، کاربران نه تنها در نوارابزار ويندوز 7 حالت XP Mode را در اختيار مي‌گيرند، بلکه مي‌توانند فايل‌هاي ويژه ويندوز 7 را نيز براي خود اجرا کنند. در حالت XP Mode، کاربران مي‌توانند در سيستم‌عامل ويندوز 7 بدون باز کردن تمام صفحه، به حافظه جانبي USB دسترسي داشته باشند.

گفته مي‌شود که به‌اشتراک‌گذاري درايورهاي کامپيوتر بين حالت ويندوز XP و ويندوز 7 غيرممکن خواهد بود. در نسخه بتاي XP Mode کاربران نمي‌توانند سيستم ذخيره فايل‌ها در حافظه داخلي کامپيوتر را بر اساس سليقه خود تغيير دهند.

"براندون لي‌بلنک"(Brandon LeBlanc) يکي از مديران مايکروسافت در وبلاگ رسمي اين شرکت، ضمن معرفي XP Mode RC اعلام کرد که کاربران مي‌توانند در حالت XP Mode برنامه‌هاي امنيتي و ضدويروس خود را در فضاي ويندوز 7 نصب کنند. او اظهار داشت که در حالت XP Mode امکان اجراي برنامه‌ها و ابزارهايي که با ويندوز 7 ارتقا نيافته‌اند نيز ممکن خواهد بود.منبع این مقاله : وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir
http://1.sajjad.ir

آدرس این مطلب :
http://1.sajjad.ir/article20.htmlhttp://1.sajjad.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=20

INP_Nuke © IranNuke.com