Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - اشتباهات گذشته را فراموش كنيد
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » متفرقه

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
اشتباهات گذشته را فراموش كنيد
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
hasan
مدير"عکاسي"،"شعر"،"طنز"
مدير

عضو شده در: 12 فروردین 1385

دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 24 خرداد 1386 - 18:26    عنوان:  اشتباهات گذشته را فراموش كنيد پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به نام خدا

اشتباهات گذشته را فراموش كنيد

از اين كه روي خطاهاي گذشته تاكيد كنيد خودداري نمائيد . آنها ديگر به شما تعلق ندارند .
اين دقت است كه عادت و خاطره را به وجود مي آورد . به محض اينكه سوزن گرامافون را روي صفحه گرامافون مي گذاريد شروع به نواختن مي كند . دقت ، سوزني است كه حوادث گذشته را زنده و بيدار مي كند . شما نبايد توجه خود را روي كارهاي بد متمركز كنيد . چه دليلي دارد كه غصه كارهاي نابخردانه گذشته را بخوريد ؟ سعي كنيد خاطرات گذشته را به ياد نياوريد و آنها را در ذهن مجدداً تكرار كنيد .
تمركز روي چيزهاي منفي ، هدف انسان خدا دوست نيست . برخي از افراد همه حوادثي را كه در گذشته برايشان اتفاق افتاده و درد جانگذاز آن را از يك عمل جراحي در بيست سال گذشته گرفته تا چيزهاي ديگر به ياد دارند . آنها بطور مكرر در مكرر آگاهي آن بيماري را زنده مي كنند . چرا اين تجارب را تكرار مي كنيد ؟ به خاطر آوردن عمدي تجارب دردناك و تلخ ، استفاده نادرست از حافظه و گناهي عليه روح به شمار مي آيد. با تغذيه خاطرات نازيبا شما آنها را به آينده حمل خواهيد كرد . اين براي شما زيان آور است .
اگر از كسي رنجش شديدي داريد و هر روز عمل زشت او را به ياد آورده و بطور ذهني درصدد تلافي بر مي آييد ، غرامت سختي بايد بابت آن بپردازيد . قرباني خاطره تلخ شدن و يادآوري فكر آن بسيار خطرناك است . سعي كنيد اشتباهات گذشته و احساسات كينه توز را فراموش كنيد و صرفاً خاطره هاي شيرين را به خود تلقين كنيد .
افراد انگشت شماري آگاهانه سعي مي كنند كه استعداد بالقوه ، جسم و ذهن و روح خود را تقويت كنند . بقيه قرباني حوادث گذشته هستند . آنها بطور ملالت انگيزي كار مي كنند در حالي كه توسط عادات نادرست به جلو رانده و با درماندگي تحت نفوذ آنها قرار مي گيرند ، و فقط اين را به ياد مي آورند . (( من آدمي عصبي هستم . )) يا (( من ضعيفم )) (( من گناه كارم )) و غيره ...
هر يك از ما مسئوليت داريم با شمشير خود ريسمان هايي كه ما را به بند كشيده پاره كنيم ، يا اسير و برده باقي بمانيم .
خداوند به هر كس آزادي داده تا از روي اختيار و اراده عمل كند . هرگز اراده خود را به كسي تحميل نكنيد ولي اگر مي خواهيد كسي را قانع كنيد كه آن چه شما متواضعانه به آن اعتقاد داريد ، براي او ، بهترين است ، او را با عشق تحت تاثير قرار دهيد .

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکرها از این تاپیک
hasan از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید