Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - بحث در مورد حجاب و عفاف
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » خانمها

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
بحث در مورد حجاب و عفاف رفتن به صفحه قبلی  1, 2
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
Amir
مدير انجمن "زبان خارجه"
مدير انجمن

عضو شده در: 28 دی 1384

دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: یکشنبه 27 خرداد 1386 - 09:26    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ببخشید:
چند تا سوال دیگر رایج هم که دخترهای امروزی حداقل از خودشون می پرسند رو هم من اینجا می نویسم. البته مهم نیست که جواب بدید یا نه. فقط طرز فکر رو نشون می ده:
- آیا داشتن حجاب نشانگر سوءظن اسلام به زنان نیست؟
- بیرون بودن چند مو چه اشکالای دارد، مردان هم مو دارند، ما هم مو داریم، چه فرقی می کند؟
- در عصر تکنولوژی گیر دادن به چند تار مو چه ضرورتی دارد؟ ما کارهای مهمتری داریم.
- ما بی حجاب هایی داریم که خیلی بهتر از باحجابان هستند.
-آیا این حجاب زن بی احترامی به مرد نیست؟
- حجابی که در ظاهر است به چه درد ما می خورد؟ ...
--------------------
من به تفضیل یک توضیحاتی رو ارائه می دم.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
elnaz
مدير انجمن "خانمها"
مدير انجمن

عضو شده در: 22 دی 1384

دادن امتیاز

پست تاریخ: دوشنبه 28 خرداد 1386 - 16:09    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ما بی حجاب هایی داریم که خیلی بهتر از باحجابان هستند

100% موافقم
چون با چشم خودم دیدم
و علتشم بر میگرده به اینکه دینشون موروثیه نه انتخابی
و موروثی بودنش ظاهری بودنش رو به دنبال داره
پس باعث میشه درونشون با برونشون متفاوت باشه
و ...........

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger
Amir
مدير انجمن "زبان خارجه"
مدير انجمن

دادن امتیاز

پست تاریخ: سه‌شنبه 29 خرداد 1386 - 22:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

آن چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است!
الناز خانوم، در این مورد باید بگم، اولا "بهتر بودن" از چه لحاظ هست؟
ببینید اگر بحث ما بر روی قبول حرف خداست، دیگه چون و چرا نداره، یعنی نمی شه که بگیم من نماز نمی خونم ولی خدا رو دوست دارم!
واسه همین اگر بهتر بودن رو ما در رضای خدا ببینیم، باید از هر لحاظ خوب باشیم، چه ظاهر چه باطن.
مسئله بعدی هم که مطرح می شه، شاید برخی افراد با ما خوب باشن، (شاید بد حجابا ) ولی خوب پوشیدن لباس های بدن نما، رنگارنگ و ... که روزی چند تا جوون رو از کارو زندگی می ندازه فکر نکنم خوبی را داشته باشه!

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger
Samira
کاربر قديمي
کاربر قديمي

عضو شده در: 12 اسفند 1384

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 تیر 1386 - 09:22    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى سياهى چادرم، دل مردهايى كه چشمشان به دنبال خوش‏رنگ‏ترين زن‏هاست را مى‏زند.
نمى‏دانيد چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏اى مى‏شوم و مى‏پرسم: آقا! اينا قيمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمى‏دهد؛ دوباره مى‏پرسم: آقا! اينا چنده؟ فروشنده كه محو موهاى مش‏كرده زن ديگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمى‏بيند. باز هم سؤالم بى‏جواب مى‏ماند و من، خوشحال، از مغازه بيرون مى‏آيم.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مردهايى كه به خيابان مى‏آيند تا لذت ببرند، ذره‏اى به تو محل نمى‏گذارند.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى شاد و سرخوش، در خيابان قدم مى‏زنيد؛ در حالى كه دغدغه اين را نداريد كه شايد گوشه‏اى از زيبايى‏هاتان، پاك شده باشد و مجبور نيستيد خود را با دلهره، به نزديك‏ترين محل امن برسانيد تا هر چه زودتر، زيبايى خود را كنترل كنيد؛ زيبايى از دست رفته‏تان را به صورتتان باز گردانيد و خود را جبران كنيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان و دانشگاه و... راه مى‏رويد و صد قافله دل كثيف، همره شما نيست.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى جولانگاه نظرهاى ناپاك و افكار پليد مردان شهرتان نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى كرم قلاب ماهى‏گيرى شيطان براى به دام انداختن مردان شهر نيستيد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى مى‏بينى كه مى‏توانى اطاعت خدايت را بكنى؛ نه هوايت را.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد وقتى در خيابان راه مى‏رويد؛ در حالى كه يك عروسك متحرك نيستيد؛ يك انسان رهگذريد.
نمى‏دانيد؛ واقعاً نمى‏دانيد چه لذتى دارد اين حجاب!

شبي از پشت يک تاريکي غمناک و باراني تو را با لهجه گلهاي نيلوفري صدا کردم. تمام شب براي با طراوت ماندن باغ قشنگ آرزوهايت دعا کردم . پس از يک جستجوي نقره اي در کوچه هاي آبي احساس تو را از بين گلهايي که در تنهاييم روئيد با حسرت جدا کردم .

www.hediye68.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
Samira
کاربر قديمي
کاربر قديمي

عضو شده در: 12 اسفند 1384

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 تیر 1386 - 09:52    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ما بی حجاب هایی داریم که خیلی بهتر از باحجابان هستند

اما من 100% مخالفم
كسي كه بد حجاب وبه صورت فجيح لباس پوشيده اين نشانه گر ضعف و اعتماد به نفس پايين اون طرف كه ميخواد با خودنمايي روي اين ضعفش سرپوش بگذاره كسي كه داراي اعتماد به نفس بالايي داره هيچ وقت خودشو با خودنمايي خوار ذليل نمي كنه

آیا این حجاب زن بی احترامی به مرد نیست؟
نه اين طور نيست تازه لذتم مي برند اگر دو ختركه يكيش با حجاب كامل و ديگري بدحجاب است وبه قول معروف هفت قلم آرايش كرده به طور هم زمان از جلوي يك پسر بگذرن
به طور حتما اون پسر از زيبايي ظاهري اون دختر بدحجاب خوشش مي ياد و به طرف اون كشيده ميشه تا بخشي از اوقات خودشو با اون بگذرونه به قول معروف اونو بازيچه قرار ميده اما به اون دختري كه حجاب كامل داره در دلش بهش احسن و آفرين ميگه و هيچ وقت به خودش جرئت نميده بهش پيشنهاد دوستي بده
ما توي فاميل يك پسري داشتيم كه با دختران زيادي دوست بود اما در آخر موقع ازدواج به مادرش گفت مادر براي من يك دختري پيدا كن كه آفتاب مهتاب نديده باشدش و در آخرم با دختر محجب چادري ازدواج كرد تا الانم زندگي خوبي دارند

حجابی که در ظاهر است به چه درد ما می خورد؟ ...
خوب اشكال همين جاست چرا با ظاهري باشه باطنيش كن
اگه فيلم مدار صفر درجه رو ديده باشي ما هنرپيشه هاي ايراني به خصوص خانم ها آبروي خودمو برديم اگه توجه كرده باشي ليلا زنگنه با چه آرايش و گريمي جلوي صحنه اومده و حتي گوش هاشم انداخته بيرون اما اون دختر يهودي رو ببينيد پاك سادست بدون هيچ آرايشي و حجابش از پوشش كامل حتب دامنم كه مي پوشه يك جوراب سياه ضخيم مي پوشه حالا ما مسلمانيم اون يك يهودي
بعد به اون 3تا سوالم جواب ميدم خسته شدم انقدر نوشتم

شبي از پشت يک تاريکي غمناک و باراني تو را با لهجه گلهاي نيلوفري صدا کردم. تمام شب براي با طراوت ماندن باغ قشنگ آرزوهايت دعا کردم . پس از يک جستجوي نقره اي در کوچه هاي آبي احساس تو را از بين گلهايي که در تنهاييم روئيد با حسرت جدا کردم .

www.hediye68.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر
Amir
مدير انجمن "زبان خارجه"
مدير انجمن

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 7 تیر 1386 - 21:07    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

خیلی زیبا و جالب بود، هر دو پستتون سمیرا خانوم، امیدوارم خسته نشده باشید و هرچه زودتر ادامه بدید.
حقیقت اجتناب ناپذیر دیگری که اینجا مطرح می شه سن فرد هستش.
هرچقدر جوانتر تمایل برای زیبایی بیشتر، که این بهانه ای است برای خیلی از خانم های جوانان و حتی آقایان جوان که مدعی هستند همش چند سال که ما می خواهیم از جوانیمان لذت ببریم.
دوست دارم، عزیزان مسئله فوق رو هم بررسی کنند.
با تشکر

بازگشت به بالای صفحه

Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت

عضو شده در: 17 دی 1384

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 22 شهریور 1386 - 05:22    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

Samira نوشته است:
كسي كه بد حجاب وبه صورت فجيح لباس پوشيده اين نشانه گر ضعف و اعتماد به نفس پايين اون طرف كه ميخواد با خودنمايي روي اين ضعفش سرپوش بگذاره كسي كه داراي اعتماد به نفس بالايي داره هيچ وقت خودشو با خودنمايي خوار ذليل نمي كنه

ولي هر بي حجابي نمي تونه دليل بر خودنمايي باشه

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 22 شهریور 1386 - 05:22    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

Amir نوشته است:
ولي خوب پوشيدن لباس هاي بدن نما، رنگارنگ و ... که روزي چند تا جوون رو از کارو زندگي مي ندازه فکر نکنم خوبي را داشته باشه!

اينم يه بحث ديگس،
چرا با ديدن دختري با لباس بدن نما و .... بايد دل جوونها بره؟
اين بر مي گرده به فرهنگ ضعيفمون
مگه در زمان شاه لباسهايي که از ديد الانِ ما زننده و ... ، وجود نداشت ؟
آيا جوونهاي اون موقع با ديدن همچين چيزهايي از کار و زندگي مي افتادن ؟!

آخرين پستهاي انجمن

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت

دادن امتیاز

پست تاریخ: پنج‌شنبه 22 شهریور 1386 - 05:24    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

elnaz نوشته است:
و علتشم بر ميگرده به اينکه دينشون موروثيه نه انتخابي

اينجا رو فکر کنم جا به جا نوشتي ،
فکر کنم منظورت اين بود :
و علتشم بر ميگرده به اينکه دينشون انتخابيه نه موروثي

-======-

من هم فکر مي کنم اگه يه نفر به صورت انتخابي يه دينو انتخاب کنه و دنبالش بره خيلي بهتر از کسيه که صاحب يه دين موروثي شده ( البته دين موروثي هم مي تونه خوب باشه به شرطي که وقتي فرد به سن بلوغ رسيد بعد از شناخت کامل نسبت به اون دين به سمت اون دين گرايش پيدا کنه )

متاسفانه اکثر ما ها دينمون موروثي و بدون شناخت کافيه ، من فکر مي کنم بيشتر مشکلات جامعه ما همچنين حجاب و اين مسائل ريشه در اين انتخاب دين و شناخت دينمون داره

يکي از دوستان تازگيا به سمت دين مسيح رفته، خيلي از کارهاي گناهي رو که قبلا از انجامش ترسي نداشت از موقعي که به سمت دين مسيحيت رفته نميگم گذاشته کنار ولي کمتر کرده و اين نتيجه شناختش نسبت به دينشه

آخرين پستهاي انجمن

بازگشت به بالای صفحه

fati
کاربر قديمي
کاربر قديمي

عضو شده در: 2 مهر 1385

دادن امتیاز

پست تاریخ: جمعه 23 شهریور 1386 - 02:32    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ما توي فاميل يك پسري داشتيم كه با دختران زيادي دوست بود اما در آخر موقع ازدواج به مادرش گفت مادر براي من يك دختري پيدا كن كه آفتاب مهتاب نديده باشدش و در آخرم با دختر محجب چادري ازدواج كرد تا الانم زندگي خوبي دارند

سمیرای عزیز من خیلی از حرف های شما رو قبول دارم اما ما هم توی قرآن می خونیم و هم از دید روانشناختی تایید شده که 2 نفری که با هم ازدواج می کنند مطمئناً شبیه هم هستند . من این رو باور دارم که اگه پسری هر کاری که می خواد میکنه بعد میره دختر آفتاب مهتاب ندیده میگیره هنوز نمیدونه که یه نفر عین خودش گرفته . من به این موضوع ایمان دارم .

هرکه در سینه دلی داشت به دلداری داد
دل نفرین شده ماست که تنهاست هنوز

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی شناسه عضویت در Yahoo Messenger
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
رفتن به صفحه قبلی  1, 2
صفحه 2 از 2

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید