Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - همه چیز درباره (( ريكي))
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » بهداشت و سلامت

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
همه چیز درباره (( ريكي))
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
reiki-soul
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 1 خرداد 1386
پست: 2
محل سکونت: اهواز

امتیاز: 14
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 1 خرداد 1386 - 11:42    عنوان:  همه چیز درباره (( ريكي)) پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

آشنايي با ريكي

ريكي يك روش درماني قديمي است كه با استفاده از دست انجام مي‌گيرد و تصور مي‌رود كه هزاران سال قدمت داشته باشد . ريكي توسط دكتر ميكائو اوسوئي ، بزرگمرد ژاپني در اوايل قرن بيستم ، احياء شد .
هر كسي بدون در نظر داشتن شرايطي مانند سن و مذهب مي‌تواند ريكي را بياموزد . اما اين روش براي كودكان زير هفت سال پيشنهاد نمي‌شود .
• ريكي كمك مي كند تا تعادل بدن مجددا برقرار شود .
• ريكي بر كل وجود انسان ؛ فكر ، بدن و روان تاثير مي‌گذارد .
• يادگيري و اجراي ريكي بسيار ساده است .
• هر كسي ميتواند ريكي را ياد بگيرد .
ريكي در سرتاسر جهان با سرعتي حيرت انگيز گسترش يافته است . از ميان روش هاي شفابخشي كه با استفاده از دست انجام مي‌گيرد ، ريكي بيشترين شهرت را به دست آورده است . يكي از دلايل اين امر ، سادگي آن است. در يك كلاس آموزشي دو يا چند روز تمام قوانين آن آموزش داده مي‌شود. از دلايل ديگري كه مي‌توان براي شهرت ريكي نام برد ، اين است كه بسيار لذتبخش است ، فشارهاي عصبي را از بين مي‌برد . مواد سمي را بدون درد از بدن دفع مي‌كند . شخص را سرشار از آرامش مي‌كند و نيروي مفيد و سازنده اي را به وجود مي آورد .
هنگام درمان ، نيروي ريكي در بدن شخص انتقال دهنده ، جاري شده و از دستانش خارج مي‌شود و زماني كه به بدن شخص گيرنده انتقال مي‌يابد خود را به صورت احساسي از گرما يا سوزش خفيف نشان مي‌دهد .
معمولا از درمان شونده خواسته مي‌شود تا روزي سه يه چهار مرتبه و اگر لازم باشد به دفعات بيشتري در روز درمان ريكي را انجام دهد . با اين عمل نيروي لازم براي ريشه كن كردن مشكلات فراهم شده و تاثير گذاري آن بر بدن افزايش مي‌يابد .
ريكي بر ابعاد مختلف وجود انسان تاثير مي‌گذارد ، و باعث تعادل فكر ، بدن و روان مي‌شود . اين نيرو موجب تسكين و آرامش بسيار زيادي مي‌شود ، به گونه‌اي كه اشخاص با دريافت اين نيرو در مي‌يابد كه هيچ فكر و دغدغه‌ي خاصي ندارند ، به همين دليل به آرامش عميقي دست پيدا مي‌كنند و حتي گاهي به خواب مي‌روند .
لازم نيست كه اعتقاد داشته باشيد كه ريكي بر روي شما تاثير گذار خواهد بود . ريكي اثر خود را بر روي شما خواهد گذاشت . بخصوص ريكي بر روي كودكان بسيار موثر است . شما نمي‌توانيد ريكي را بيش از حد منتقل كنيد ، چرا كه وقتي نيرو به اندازه‌ي كافي به شخص برسد ، خود به خود متوقف مي‌شود.
Aryel_n2@yahoo.com

Http://www.eshragh-reiki.persianblog.com

http://groups.yahoo.com/group/rahseparenoor_reiki

Email:
rahseparenoor_reiki@yahoogroups.com

_________________
Nima Heidari Master & Teacher: Usui reik - Karuna reiki- Kundalini reiki- Gold reiki- Ethereal Crystal- Tycon reiki- Dolphin reiki- Dolphin Trilogy reiki- Seichem reiki- Ascension reiki- Ayruveda reiki


این مطلب آخرین بار توسط reiki-soul در چهار‌شنبه 2 خرداد 1386 - 07:49 ، و در مجموع 1 بار ویرایش شده است.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
تشکرها از این تاپیک
reiki-soul از این تاپیک تشکر میکنم 
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت


عضو شده در: 17 دی 1384
پست: 6095
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 3245
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 خرداد 1386 - 06:46    عنوان:   پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

به عنوان مقدمه مطلب جالبی بود
ممنون
امیدوارم باز هم بتونیم از مطالب مفیدت استفاده کنیم ، مخصوصا در بخش پزشکی

_________________

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
reiki-soul
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 1 خرداد 1386
پست: 2
محل سکونت: اهواز

امتیاز: 14
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 خرداد 1386 - 07:21    عنوان:  تعريف ريكي پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

تعريف ريكي

همواره در سراسر تاريخ بشريت و در سراسر دنيا شيوه هاي شفابخشي، مبتني بر انتقال انرژي جهاني وجود داشته است. همان انرژي كه قوت همه هستي است و جهان را شكل مي دهد. از هزاران سال پيش, تبتي ها درك عميقي از سرشت روح، انرژي و ماده داشته اند و اين دانش را براي شفاي بدن، هماهنگي و هدايت روحشان به سوي تجربه وحدت بكار گرفته اند. بعدها با همين دانش نيز در هند برخورد مي‌كنيم و اشكال گوناگوني از آنرا به فرهنگ ژاپن، چين، مصر، يونان و روم مي يابيم.
ريكي ( با تلفظ ري – كي ) يك تكنيك ژاپني است براي كاهش استرس، دستيابي به آرامش و در نتيجه شفا مورد استفاده قرار مي گيرد. اين روش مجددا در اوايل دهه 1900 توسط دكتر ميكائو اوسويي كشف و احيا شد. ريكي را با(( قرار دادن دست‌ها )) روي موضع مورد نظر انجام مي دهند كه هزاران سال است تجربه شده است. ريكي تكنيك بسيار ساده و در عين حال قدرتمندي است كه هر كس به آساني فراگيرد
واژه ريكي از دو كلمه (( ري )) و (( كي )) تشكيل شده است . كه در بالا مي‌توان آن را مشاهده كرد.

ري – آگاهي معنوي ( خرد برتر )
كلمه (( ري )) به معناي كل است ، و اين پذيرفته ترين تفسير از اين كلمه است . البته ، اين تفسير بسيار كلي است . نمادهاي ژاپني معاني متعددي در سطوح مختلف . از معاني دنيوي گرفته تا معاني معنوي، براي اين كلمه دارند. از اينرو ماداميكه اين واقعيت وجود دارد كه ري را مي‌توان تحت عنوان كل ، ، يعني آنچه در همه جا وجود دارد ، تعبير كرد تعريفي پر معناتر نيز از آن وجود دارد كه ارزش غور و تفحص را دارا مي‌باشد.
بررسي معناي اسرار آميز الفباي كانجي ژاپني براي كلمه ري ، درك بسيار عميقتري از اين نماد به ما داده است . كلمه ري آنگونه كه در ريكي به كار برده شده به معناي خرد برتر يا آگاهي معنوي است . اين خردي است كه از سوي خداوند يا ضمير برتر مي‌آيد و آگاهي الهي است كه همه چيز را مي‌داند . اين آگاهي الهي هر انسان را كاملا مي شناسد ، دليل تمام مسائل و مشكلات را ميداند و مي داند چگونه تمام آنها را شفا بخشد .

كي – انرژي زندگي ( نيروي زندگي )
كلمه (( كي )) مترادف چي در زبان چيني ، پرانا در سانسكريت و تي يا كي به زبان هاوايي است. اين كلمه نيروي اوديك ، اروگون ، و بيوپلاسما نيز ناميده شده است. در فرهنگهاي مختلف نامهاي گوناگون دگري به آن داده شده است.
كي انرژي زندگي يا نيروي حيات ، يا نيروي حيات كل است. انرژي غير ماديي است كه به تمام موجودات زنده حيات مي‌بخشد. هر موجودي تا وقتي زنده است انرژي حياتي دارد كه در درون و اطراف آن در گردش است ؛ و زماني كه مي‌ميرد ، انرژي حيات او را ترك مي‌كند. اگر انرژي حياتي شما كم و يا اختلالي در جريان آن وجود داشته باشد ، بيشتر نسبت به بيماري آسيب پذير هستيد. وقتي انررژي حياتي زياد است و به راحتي جريان دارد، كمتر در معرض بيماري هستيد. انرژي زندگي در تمام كارهايي كه انجام مي دهيم نقش مهمي ايفا مي‌كند. اين انرژي به بدن حيات مي‌بخشد و سطوح برتر تجلي دارد. كي همچنين انرژي اصلي احساسات ، افكار و زندگي معنوي ماست.
چيني ها به نيروي زندگي يا چي بسيار اهميت مي دهند . آنها هزاران سال درباره آن تحقيق ، و كشف كرده‌اند كه چي انواع گوناگوني دارد. در كتاب (( شاهكار طب داخلي امپراتور زرد )) كه حدود چهار هزار سال قدمت دارد ، فهرستي هست كه در آن به سي و دو نوع كي يا چي مختلف اشاره شده است.
كي در ورزشهاي رزمي براي پرورش جسم و ذهن به كار گرفته مي‌شود. كي در تمرينهاي تنفس مراقبه‌اي كه پراناياما نام دارد و نيز در بين شمن‌هاي فرهنگهاي مختلف براي پيشگويي ، آگاهي روحي ، تجلي هدفها و شفابخشي بكار مي‌رود. كي در اطراف ما هست و ذهن مي‌تواند آن را جمع‌آوري و هدايت كند . سيمون كرليان محقق روسي در سال 1940 روشي براي عكسبرداري از حوزه انرژي پيرامون انسان اختراع كرد.

انرژي زندگي تحت هدايت معنوي
در ريكي آگاهي الهي كه ري ناميده مي‌شود ، انرژي زندگي را كه كي ناميده مي‌شود هدايت مي‌كند. از اين رو ريكي را مي‌توان انرژي زندگي تحت هدايت معنوي تعريف كرد، كه تفسير كاملي از واژه ريكي است. اين برداشت به تجربه اكثر افراد از ريكي بسيار نرديك است ؛ (( ريكي خود را با آگاهيش هدايت مي كند ؛ به هدايت درمانگر نيازي ندارد. ))

آيا همه شفاگران از ريكي استفاده مي‌كنند ؟
انرژي شفا شكلهاي گوناگوني دارد. كي يا انرژي زندگي يكي از بخشهاي مهم تمام انرژيهاي شفادهنده است. تمام شفاگران از انرژي زندگي يا كي استفاده مي‌كنند ، اما همه آنها ريكي را بكار نمي‌برند. ريكي نوع خاصي از انرژي شفاست كه فقط از طريق كسي كه با آن همسو شده است منتقل مي‌شود. ريكي انرژي زندگي است كه قدرت برتر آن را هدايت مي‌كند. ممكن است كساني با ريكي به دنيا آمده يا از طريق ديگري آن را كسب كرده باشند، اما اكثر افراد بايد با ريكي همسو شوند تا قادر به استفاده از آن باشند. بنابراين شفاگراني كه يك استاد ريكي آنها را همسو نكرده است ، از ريكي استفاده نمي‌كنند بلكه نوع ديگري از انرژي شفا را بكار مي‌برند. شفاگراني كه دوره‌هاي آموزشي ريكي را نگذرانده اند مي‌توانند با شركت در اين دوره‌ها از آن بهره برند. افرادي كه قبلا شفاگري كرده اند ، گزارش مي‌دهند كه بعد از دريافت آموزش ريكي ، قدرت انرژي‌هاي درمانگر آنان حداقل پنجاه درصد افزايش يافته است.
اين موضوع هنگامي كه براي اولين بار به تدريس ريكي پرداختم بر من آشكار شد. دو شفاگر روشن بين كه مي‌دانستم توانايي زيادي در شفاگري دارند تصميم گرفتند ريكي را از من بياموزند. آنها به آساني مي‌توانستند جريان انرژي حياتي و نيز چاكراها و هاله بدن افراد را ببينند. آنها قادر به برقراري ارتباط با راهنماي دروني و ضمير برتر افراد بودند. آنها در خارج كردن انرژيهاي منفي روحي از بدن افراد و نيز در هدايت انرژي‌هاي شفابخش استاد بودند. در بيست سال كار متافيزيكي من ، آنها دقيقترين و موثرترين شفاگران روحي بودند كه ديده بودم.
بعدها اين درمانگران به من گفتند ترديد داشتند كه من بتوانم چيزي به آنها آموزش دهم كه خودشان از قبل ندانند، و فقط براي حمايت از من در كار جديدم آموزش ريكي گرفته بودند. بعد از همسويي ، از تفاوت بين ريكي و انرژي شفايي كه قبلا به كار مي بردند شگفت زده شدند. آنها مي‌گفتند انرژي ريكي قدرتمندتر است و فركانس بالاتري دارد. همچنين ، مي‌گفتند كه انرژي ريكي مانند انرژيهاي ديگري كه آنها بكار مي‌بردند ، به هدايت نياز ندارد و بدون نياز به ورود به حالتي ديگر ، شروع به جريان يافتن مي‌كند.
خود فرايند همسويي براي آنها يك تجربه قدرتمند شفابخشي بود، زيرا محدوديتهايي را كه ندانسته به عنوان شفاگر در زندگيهاي گذشته در خود جمع كرده بودند رها كردند. آنها از گذراندن اين دوره آموزشي بسيار خشنود بودند.

همسويي
تدريس ريكي مانند تدريس روشهاي ديگر انرژي درماني نيست. توانايي دادن ريكي از طريق استاد ريكي ، طي فرايند همسويي به شاگرد منتقل مي‌شود. در زمان همسويي، ري يا آگاهي الهي در چاكراها و كانالهاي انرژي شاگرد تعادل ايجاد مي‌كند تا او توانايي كانال شدن براي ريكي را كسب كند و سپس او را به سرچشمه ريكي پيوند مي‌دهد. اين تغييرات براي هر فردي منحصر به فرد است. استاد ريكي فرايند را هدايت نمي‌كند و فقط كانالي است براي انرژي همسويي كه از قدرت برتر جاري مي‌شود.
همسويي ريكي تجربه معنوي قدرتمندي براي تمام افراد است. ري يا آگاهي آلهي اين فرايند را هدايت مي‌كند و جريان انرژي را برحسب نياز هر شاگرد تنظيم مي‌كند. در همسويي، راهنمايان معنوي ريكي و موجودات معنوي ديگر نيز حضور دارند كه به اجراي اين فرايند كمك مي‌كنند. بسياري از شاگردان از تجربه‌هاي روحي از جمله پيامهاي شخصي ، شفابخشي ، الهام و تجربه‌هاي زندگي گذشته سخن گفته‌اند. همسويي همچنين حساسيتهاي روحي را افزايش مي‌دهد. شاگردان اغلب باز شدن چشم سوم ، افزايش آگاهي شهودي و ديگر تجربه‌هاي روحي بعد از همسويي ريكي را گزارش داده‌اند.
يكبار كه با ريكي همسو شديد براي هميشه آن را در زندگي همراه خود خواهيد داشت. ريكي هرگز تمام نمي‌شود و هرگز آن را از دست نخواهيد داد. در حالي كه يك همسويي توانايي كانال ريكي شدن را در شما ايجاد مي‌كند، تكرار همسويي در هر مرحله‌اي كه به آن رسيده‌ايد مزاياي زيادي دارد. از جمله اين مزايا پالايش انرژي ريكي شخص كانال شده ، افزايش قدرت انرژي ، شفاي مشكلات شخصي ، روشني ذهن ، افزايش حساسيت روحي و بالا رفتن سطح آگاهي است.

فرايند پاكسازي
همسويي ريكي مي‌تواند يك فرايند پاكسازي را كه برجسم فيزيكي ، ذهن و احساسات اثر مي‌گذارد آغاز كند. در اين پاكسازي سمهايي كه در بدن انباشته شده همراه با الگوهاي فكري و احساساتي كه ديگر مفيد نيستند تخليه مي‌شوند. اين پاكسازي هميشه بعد از همسويي با ريكي رخ نمي‌دهد، اما وقتي كه رخ مي‌دهد مهم است بدانيد چه اتفاقي مي‌افتد تا بتوانيد به تكميل شدن آن كمك كنيد. هرگاه تغييري انجام مي‌گيرد ، حتي اگر تغيير خوبي باشد، يك دوره تطبيق لازم است تا بدن و بخشهاي مختلف زندگي شما به شرايط جديد سلامتي عادت كنند. شايد به استراحت بيشتري نياز داشته باشيد، كه در ضمن كمك مي‌كند زمان بيشتري در سكوت و آرامش به هر تغييري كه براي حمايت از زندگي سالمتر لازم داريد بينديشيد. بسياري دريافته‌اند كه يك فرايند پاكسازي قبل و بعد از همسويي، سودمندي آن را افزايش مي‌دهد.


دادن ريكي
بعد از مرحله همسويي ، تنها چيزي كه درمانگران براي بكار بردن ريكي لازم دارند، قرار دادن دستهايشان روي بدن (( شخصي كه مي‌خواهد شفا يابد ))، با نيت شفاست. انرژي ريكي خود به خود جريان خواهد يافت. ريكي شعوري از آن خود دارد و به درستي مي‌داند كجا برود و چه بكند. ريكي نيازي به هدايت ندارد. ريكي با ضمير برتر بيمار ارتباط برقرار مي‌كند و با استفاده از اطلاعات ضمير برتر او ، تصميم مي‌گيرد كجا برود و چه كند. بهترين نتيجه وقتي به دست مي‌آيد كه آرام باشيد و از انرژي لطيفي كه از طريق شما جريان دارد لذت ببريد.

ريكي هرگز آسيب نمي‌زند
ريكي را آگاهي الهي هدايت مي‌كند، پس هرگز نمي‌تواند صدمه‌اي بزند. ريكي هميشه نياز شخص را مي‌داند و براي ايجاد يك اثر مطلوب خود را با آن نياز هماهنگ مي‌كند. هرگز نگران ريكي دادن يا ندادن نباشيد، ريكي هميشه مفيد است.
علاوه بر اين، چون درمانگر كار شفا را هدايت نمي‌كند و تصميم نمي‌گيرد روي كجا كار كند يا چه چيز را شفا دهد، در معرض خطر گرفتن كارماي بيمار نيست. چون درمانگر شفا نمي‌بخشد، براي نفس او نيز خيلي آسانتر است كه كنار بايستد و بگذارد حضوور خداوند آشكارا در ميانه بدرخشد.

ريكي هرگز انرژي شما را تهي نمي‌كند
چون ريكي يك شفاي كاناليزه شده است، انرژي درمانگر ريكي هرگز تمام نمي‌شود. در حقيقت آگاهي ريكي هم مراقب درمانگر است و هم مراقب بيماري كه به شفا نياز دارد، از اين رو هر دوي آنها اين انرژي را كسب مي‌كنند و به همين دليل ، دادن ريكي هميشه سبب افزايش انرژي درمانگر مي‌شود و محيط اطراف او را سرشار از احساس دوست داشتني تندرستي مي‌كند.

همه مي‌توانند ريكي را بياموزند
توانايي يادگيري ريكي به ميزان هوش و توانايي تمركز افراد بستگي ندارد و نبايد ساليان دراز صرف تمرين آن شود. ريكي به سادگي از استاد به شاگرد انتقال مي‌يابد، و بلافاصله پس از اين انتقال شاگرد ريكي را كسب كرده است و مي‌تواند آن را به كار برد. از اين رو همه به آساني مي‌توانند ريكي را بياموزند.
ريكي ، شكل خالصي از شفابخشي است و به استعدادهاي فردي يا تواناييهاي اكتسابي بستگي ندارد به همين دليل احتمال اينكه درمانگر اين تجربه را مخدوش كند وجود ندارد. احساس وصل مستقيم به عشق شفابخش و حمايت الهي كاملا آشكار است.

خوددرماني
مي‌توانيد علاوه بر به كار بردن ريكي براي ديگران براي درمان خود نيز از آن استفاده كنيد، كه اين يكي از امتيازهاي عالي ريكي به شمار مي‌رود. ريكي همانگونه كه روي ديگران عمل مي‌كند ، روي خود شما نيز عمل مي‌كند. دستورالعمل كاملي براي خوددرماني با ريكي داده شده است. در فصلهاي آينده وضعيت استاندارد قرارگيري دستها براي خود درماني كامل با ريكي نشان داده شده است.

ريكي چگونه شفا مي‌بخشد؟
ما زنده‌ايم چون نيروي زندگي يا كي در ما جاري است. كي از طريق گذرگاههايي كه چاكرا ، نادي و مريدين ناميده مي‌شوند در بدن فيزيكي جاري است. ريكي همچنين در اطراف ما در حوزه‌اي از انرژي كه هاله ناميده مي‌شود جريان دارد. جريان آزاد و متعادل كي دليل سلامتي است. جريان كي است كه سبب حيات اندامها و بافتهاي بدن ‌مي‌شود . كي اندامها و سلولهاي بدن را تغذيه مي‌كند و آنها را در انجام اعمال حياتي‌شان حمايت مي‌كند. هنگامي كه جريان كي قطع شود ، اعمال حياتي در يك يا چند اندام و بافت بدن فيزيكي كاهش مي‌يابد. بنابراين قطع جريان انرژي كي دليل اصلي بيماريهاست.
افكار و احساسات ما بر كي تاثير دارد. زماني كه افكار مثبت خوش بينانه داريم ، جريان كي را افزايش مي‌دهيم كه سبب بهتر شدن حالمان مي‌شود. اما زماني كه افكار منفي داريم جريان كي در ما كم و قطع مي‌شود و احساس بدحالي مي‌كنيم. هنگامي كه افكار منفي در ضمير ناخودآگاه ما خانه كرد سبب قطع دائمي كي مي‌شود. اين وضع هنگامي رخ مي‌دهد كه ما آگاهانه يا ناآگاهانه افكار و احساسات منفي را در در مورد خودمان مي‌پذيريم. اين افكار و احساسات منفي خود را به ميدان انرژي مي‌چسبانند و جريان كي را قطع مي‌كنند. اندامها و بافتهاي گوناگون بدن بر حسب محل انسداد مي‌توانند تحت تاثير قرار گيرند. اين سبب كم شدن فعاليت حياتي آن اندامها و سلولهاي بدن فيزيكي مي‌شود و اگر انسداد از بين نرود شخص سرانجام بيمار مي‌شود.
زماني كه شخصي درمان ريكي را دريافت مي‌كند ، بخش ري يا آگاهي الهي انرژي محل انسدادها را تشخيص مي‌دهد و انرژي شفابخش را معمولا به انسدادي هدايت مي‌كند كه نزديكتر به دستها قرار دارد . البته گاهي نيز به انسدادهاي مهمتري كه دورتر از دستهاست مي‌‌رود . سپس انرژي ريكي با افكار و احساسات منفي كه مانع جريان طبيعي كي شده‌اند كار مي‌كند و آنها را نيز شفا مي‌دهد. اين كار ممكن است به روشهاي مختلفي انجام گيرد. ريكي با جريان يافتن در قسمتهاي آسيب ديده ميدان انرژي و شارژ كردن آنها با انرژي مثبت ، سطح ارتعاش درون و اطراف بدن فيزيكي را در جايي كه افكار و احساسات منفي چسبيده‌اند افزايش مي‌دهد. با اين كار افكار و احساسات منفي از هم گسيخته مي‌شود و از بين مي‌رود. با اين عمل ، ريكي مسيرهاي انرژي را پاكسازي و صاف مي‌كند و شفا مي‌دهد، در نتيجه كي در مسيري طبيعي جاري مي‌شود. گاهي تمام انرژي مسدود كننده به يك ميدان انرژي بالاتر مي‌رود و در آنجا تغيير مي‌يابد و گاهي نيز تحليل مي‌رود يا مي‌سوزد و از بين مي‌رود. وقتي انسدادي رها مي‌شود شخص گاهي احساس سرما مي‌كند و وقتي تحليل مي‌رود يا مي‌سوزد و از بين مي‌رود ، احساس گرما مي‌كند. وقتي دوباره كي جريان طبيعي يافت، اندامها و بافتهاي فيزيكي قادر مي‌شوند فرايند شفاي خود را كامل كنند.
Aryel_n2@yahoo.com

Http://www.eshragh-reiki.persianblog.com

http://groups.yahoo.com/group/rahseparenoor_reiki

Email:rahseparenoor_reiki@yahoogroups.com

_________________
Nima Heidari Master & Teacher: Usui reik - Karuna reiki- Kundalini reiki- Gold reiki- Ethereal Crystal- Tycon reiki- Dolphin reiki- Dolphin Trilogy reiki- Seichem reiki- Ascension reiki- Ayruveda reiki

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
reiki-soul
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 1 خرداد 1386
پست: 2
محل سکونت: اهواز

امتیاز: 14
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: چهار‌شنبه 2 خرداد 1386 - 07:31    عنوان: icon_note ريكي در گذشته و حال پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

ريكي در گذشته و حال
آنچه در گذشته از استاد اسويي و تكنيك ريكي احيائي او نقل مي‌شد.
نمونه نقل شده : در اواسط قرن نوزدهم ميلادي ،شيوه كهن شفاي ريكي توسط دكتر ميكائو اوسويي يافت شد . او تجديد اين شيوه را نيز بعهده گرفت . در اين سطور ، استاد اعظم هاوايو تاكاتا ( 1980-1900 ) داستان پژوهش دكتر ميكائو اوسوئي را در راه رسيدن به اين دانش اسرار آميز نقل مي كند :
ميكائو. اوسوئي مدير مدرسه‌ي علوم دين مسيحي در توكيو ، ژاپن بود . روزي ، چندتن از شاگردان اين جماعت مذهبي از او پرسيدند ، چرا از روشهاي شفابخشي كه عيسي مسيح بكار مي برده ، چيزي نمي‌شنوند ، و آيا دكتر اوسويي قادر است دردهاي آنها را شفا بخشد ؟ از آنجاييكه دكتر اوسويي توان پاسخ به چنين پرسشهايي را نداشت ، تصميم گرفت از مقام خود استعفا كرده و براي رسيدن به پاسخ اين پرسشها ، مسيحيت را در كشوري مسيحي مطالعه كند .
سفر اوسويي او را به آمريكا هدايت كرد و در دانشگاه شيكاگو حضور يافت . او به اخذ دكتراي دين شناسي نائل آمد . با اين وجود ، نتوانست در متون مسيحيت ، پاسخي رضايت بخش بيابد ، و در متون مذهبي نيز چيزي نيافت . او به شمال هند سفر كرد ، تا بتواند نوشته هاي مقدس را مطالعه كند . دكتر اوسويي نه فقط به زبانهاي ژاپني ، چيني و انگليسي تسلط داشت ، بلكه به زبان سانسكريت نيز مسلط بود . پس از اين سفر ، به ژاپن بازگشت ، آنجا برخي از نشانه ها و نمادهاي سانسكريت را در سوتراهاي كهن ( سوتراها كلمات يا عبارات كليدي هستند كه فرد مراقبه كننده پس از آرام يافتن ذهن خود ، به كار مي برد تا تجربه هاي ذهني اش را عينيت بخشد . ) بودايي كشف كرد . به نظر ميرسد آنها پاسخي مناسب براي پرسشهاي او بودند . در آن زمان ، در ديري واقع در كيوتو زندگي مي كرد . پس از آنكه با سرپرست دير صحبت كرد ، عازم كوهستان مقدس (( كوري ياما )) Kuriyama در شانزده كيلومتري آنجا شد . او تصميم گرفت ، در عزلت كوهستان بيست و يكروز به مراقبه بپردازد و روزه بگيرد . با اين اميد كه براي رسيدن به حقيقت نمادهاي مدون سانسكريت ، با آن سطح از آگاهي ارتباط برقرار كند .
در ورد به كوهستان ، بيست و يك سنگ در پيش رو نهاد و به نشانه‌ي تقويم ، هر روز يكي از آنها را كنار مي گذاشت . در اين دوران سوتراها را مطالعه مي كرد ، به آواز مي خواند و با آنها مراقبه مي كرد . تا طلوع آفتاب آخرين روز ، هيچ حادثه‌ي غير مترقبه‌اي اتفاق نيفتاد . هنوز هوا كاملا تاريك بود . اما او نوري درخشان را ديد ، كه با سرعت زيادي به سويش حركت مي كند . نور وسيعتر و وسيعتر مي شد ، تا سرانجام به وسط پيشاني او اصابت كرد .
هنگامي كه ميليونها حباب كوچك به رنگهاي آبي ، بنفش روشن ، صورتي و رنگهاي قوس و قزح را ديد ، تصور كرد در حال جان سپردن است . اما ، ناگاه نور سفيد عظيمي ظاهر شد و او نماد مشهور سانسكريت را در مقابل خود ديد ، كه به رنگ طلايي شفاف مي درخشيد ، اوسويي گفت : ((بله به خاطر مي سپارم)). و اين زمان ، لحظه تولد سيستم ريكي اوسويي بود .
هنگامي كه به وضعيت عادي آگاهي بازگشت ، خورشيد در آسمان بود . اوسويي در حالي كه خود را سرشار از انرژي و قدرت احساس مي كرد ، شروع به پايين آمدن از كوهستان كرد . زماني كه با شتاب از كوه سرازير شد ، پنجه اش آسيب ديد . او چند لحظه آن را با دستانش نگاه داشت ، در نتيجه ، خونريزي متوقف شد و درد از ميان رفت . اين نخستين شفا بود .
او به علت گرسنگي در مهمانخانه‌اي ميان راه توقف كرد و دستور صبحانه‌ي مفصل ژاپني داد . مسافرخانه چي به او گوشزد كرد ، كه پس از روزه اي چنين طولاني ، نبايد غذاي حجيمي بخورد . اما دكتر اوسويي قادر بود بي هيچ مشكلي آن صبحانه‌ي مفصل را بخورد و اين هم اتفاق عجيبي بود .
نوه‌ي مهمانخانه دار دندان درد سختي داشت و روزها بود كه از آن رنج مي برد . دكتر اوسويي دستش را بر روي صورت متورم دخترك گذاشت و او فورا احساس آرامش كرد . دخترك نزد پدربزگش دوي و گفت كه اين مهمان يك راهب معمولي نيست . اين شفاي بعدي در آن روز بود . دكتر اوسويي به صومعه اش بازگشت ، اما پس از چند روز به محله ي پر جمعيت گدايان در توكيو رفت ، تا آنها را درمان و به زندگي بهتري هدايت كند . او هفت سال در اين نوانخانه زندگي كرد و بيماران بسياري را درمان نمود. با اين وجود آنها به موقعيت قبلي خود بازگشتند . هنگامي كه اوسويي از آنها پرسيد چرا زندگي جديدي را شروع نكرده اند ، پاسخ دادند كه كاركردن خيلي دشوار بوده و گدايي كردن بهتر است. دكتر اوسويي به شدت متاثر شد و گريست. او متوجه شد كه مساله مهمي را در شفادهي خود فراموش كرده است، براي مثال ، آموزش قدرشناسي به گدايان. فرداي آن روز ، به چند جمله قصار انديشيد، كه در صفحات ديگر بعنوان اصول آرماني يا شعارهاي ريكي آمده است.پس از آن ماجرا ، به سرعت نوانخانه را ترك گفت و به توكيو بازگشت. در آنجا مشعل بزرگي افروخت و در خيابان ايستاد. هنگامي كه عابران علت اينكار را پرسيدند. پاسخ داد در جستجوي مردماني است، كه در پي نور حقيقت اند. اين حركت آغاز بخش نويني از زندگي او بود، كه به سر در اطراف و اكناف و آموزش ريكي گذشت. دكتر اوسويي در معبد كيوتو به خاك سپرده شد و داستان ززندگيس بر سنگ مزار او حك شده است. گفته ميشود كه امپراطور ژاپن نيز مزار او را تعزيز داشته است.
يكي از نزديكترين همكاران دكتر اوسويي دكتر چي جيرو هاياشي ( Chijiro Hayashi ) جايگزين او شد و دومين استاد اعظم ريكي در خط اين سنت گرديد . او تا سال 1941 ، كلينيك خصوصي ريكي را در توكيو اداره مي كرد . در آنجا ، بيماريهاي وخيم را با ريكي، به همراه بعضي از روشهاي طب جامع، درمان مي‌نمود. غالبا، يك بيمار هم زمان از چند درمان كننده ي گوناگون، ريكي را دريافت مي كرد.
تاثيرات جنگ جهاني دوم و مرگ دكتر هاياشي، در دهم ماه مه 1941 ، پايان موقت اين كار بود.
اما بعدها، خانم هاوايو تاكاتا جانشين دكتر هاياشي شد. سال 1900 ، او جزيره هاوايي از پدر و مادري ژاپني، كه تبعه آمريكا بودند. به دنيا آمد. پس از آنكه با د بچه‌ي كوچك بيوه شد، نيروي جسمي و روحي او كاملا تحليل رفت. در سال 1935 ، زندگي او را به سوي ريكي سوق داد. در آن زمان، از چند بيماري جدي رنج مي برد، تا اينكه ندايي درون او را به ژاپن هدايت كرد، تا شفايش را در آنجا جستجو كند.با ورود به ژاپن ، در شرف جراحي بود ، كه همان صدا دوباره ندا داد ، نيازي به جراحي نيست. او از پزشك خود درباره ي ديگر شيوه هاي درمان سئوال كرد و آن پزشك ، كلينيك ريكي دكتر هاياشي را به او توصيه كرد. هنگامي كه هاوايو به آنجا رفت، روزانه دو درمانگر به او انرژي مي دادند . پس از چند ماه ، سلامتش را كاملا بازيافت. پس از بهبود، هاوايو شاگرد دكتر هاياشي شد . سپس در 1938 ، با دخترانش به هاوايي بازگشت . حالا او ديگر يك معلم بود. در 1941 ، پس از مرگ دكتر هاياشي ، هاوايو جانشين وي شد. در آنجا سالها به زندگي و درمان پرداخت. در هفتاد سالگي، خود شروع به تعليم معلمين ريكي كرد. در 11 دسامبر 1980 ، هاوايو با پرورش 22 معلم ريكي در آمريكا و كانادا ، جهان را ترك گفت. مدت كوتاهي پس از مرگ هاوايو تاكاتا ، چند تن از معلمان ريكي جامعه آمريكايي ريكي را در آگوست 1980 ، جهت سازماندهي و هماهنگي در انتقال دانش ريكي، بنيان گذاردند.

آنچه طي تحقيقات امروزه از ريكي نقل مي‌شود.
ريكي در جهان شرق : ريكي را دكتر ميكائو اوسويي كه يك راهب بودايي ژاپني نيز بود، كشف ( احياء )كرد و گسترش داد. او در پانزدهم اوت 1865 در روستاي كوچك تانياي، در بخش ياماگاتا در استان گيفو در نزديكي ناگوياي امروزي متولد شد. از آنجا كه بسيار سفر و بسيار مطالعه مي‌كرد، برخي گمان دارند از خانواده‌اي متمول بوده است. گرچه در ژاپن معمولا چنين است، اين موضوع تاييد نشده است. احساس شخصي من اين است كه سفرها و مطالعات او بيشتر به شيوه راهبي سرگردان بوده كه برانگيزه و انعطاف‌پذيري شخصي و مشيت الهي تكيه داشته است و نه بر ثروت شخصي.
مي‌دانيم كه در جواني در معبد بودايي تندايي در كوه مقدس كوراما در شمال كيوتو، كيكو خوانده است. كيكو شكل ژاپني كي گونگ است. كي گونگ شيوه‌اي است براي بهبود سلامتي با مراقبه، تمرنهاي تنفسي و حركتهاي آرام. اين روش به پرورش و استفاده از انرژي حياتي يعني كي تمركز دارد و شامل روشهاي شفابخشي از طريق قرار دادن دستها نيز هست.
در كيكو ابتدا بايد با انجام تمرينهايي انرژي شفا را در بدن ذخيره و سپس براي شفابخش استفاده كرد. شفاگر در هنگام استفاده از روش كيكو، در معرض تهي شدن از انرژي نيز هست و كيكو مي‌تواند انرژي شخص شفاگر را نيز بيرون بكشد. اوسويي جوان به دنبال روشي براي شفابخشي بود كه بدون ذخيره كردن انرژي شفا پيش از شروع درمان و تهي شدن از انرژي در پايان درمان ، ميسر باشد. اين سئوالي مهم بود كه مانند بذري در ذهن متفكر او جوانه زد، بذري كه آرام رشد كرد و بعدها ناگهان به بهترين نحو در زندگي او ثمر داد.
اوسويي سن‌سي در جستجوي دانش به سراسر ژاپن ، چين و اروپا سفر كرد. او شيفته آموختن بود و در زمينه‌هاي گوناگوني چون طب، روان‌شناسي، مذهب و رشد معنوي مطالعه كرد. او به دليل داشتن تواناييهاي نيرومند فراروان توانست به گروهي متافيزيكي به نام ((‌ري جيوتاكو)) بپيوندد و آموزش خود را در زمينه‌ي جهان معنوي ادامه دهد. علاقه شديد و پيگير او به دانش، پايه‌اي بنا نهاد كه او بتواند معنا هديه‌ي الهي‌اي را كه در سالهاي بعدي زندگيش به او داده شد دريابد.
تحصيلات و ذهن نظم يافته او كمك كرد به عنوان معاون (( شين پي گوتو )) كه در آن هنگام رئيس وزارت بهداشت بود و بعدها شهردار كيوتو شد، مشغول بكار شود. يكي از مزاياي اين شغل معاونت، آشنايي با افراد با نفوذ در سراسر ژاپن بود. به كمك اين ارتباطها او كسب و كاري شخصي براي خود آغاز كرد و سرانجام تاجري موفق شد.
كسب و كار او مدتي به خوبي پيش رفت، ولي در سال 1914 دچار ركود شد. با دانشي كه از بوداگرايي داشت، تصميم گرفت يك راهب بودايي شود. ذهنش را بر تمرين مذهبي متمركز كرد و تحت تعليم فشرده قرار داد. سرانجام به كوه كوراما كه در كودكي آنجا تحصيل كرده بود بازگشت. تصميم گرفت يك دوره 21 روزه‌ي گوشه نشيني را در كوهستان بگذراند. در اين دوره او به روزه‌داري، عبادت ، تمركز و مراقبه پرداخت. يكي از مراقبه‌هاي او ايستادن زير آبشار مصنوعي كوچك بود تا جريان آب از سرش پايين بريزد. اين مراقبه هنوز در كوه كوراما انجام مي‌شود ! هدف از آن پاكسازي و بازكردن چاكراي تاجي است.
در پايان اين گوشه نشيني، در مارچ 1922 ، اوسويي ساتوري يا روشن‌بيني را تجربه كرد. در آن لحظه آگاهي او بسيار گسترده شد و او فهميد مي‌تواند ديگران را بدون اينكه خودش از انرژي تهي شود شفا دهد.
اوسويي سن‌سي ابتدا ريكي را روي خودش و سپس روي افراد خانواده بكار برد. در آوريل 1922 به توكيو نقل مكان كرد و يك موسسه شفا به نام (( اسويي ريكي ريوهوكاگاي )) بنا نهاد كه معني آن (( موسسه‌ شفاي ريكي اسويي )) است. همچنين درمانگاهي در هاراجوكو، در آئوياما، نزديكي مقبره‌ي (( مي‌جي )) در مركز كيوتو باز كرد و آموزش ريكي و درمان با ريكي را آغاز كرد.
او بعد شش مرحله يا درجه براي آموزش ريكي در نظر گرفت ( به گفته فوميو اوگاوا ). او اين مراحل را بر عكس آنچه ما در غرب انجام مي‌دهيم نام نهاد : مرحله اول شماره شش و بالاترين مرحله، شماره يك بود. (چهار مرحله اول را، كه مرحله شش تا سه است، خانم تاكاتا بعنوان ريكي مرحله يك آموزش داد. او اين چهار مرحله را يكي كرد. به همين دليل او چهار همسويي براي مرحله‌ي يك مي‌داد، يعني يك همسويي براي هر مرحله). چهار مرحله اول ((شودن)) يا مرحله آغاز ناميده مي‌شد. مرحله‌ي پنجم (يا در واقع دوم) ((اوكودن)) يا آموزش دروني ناميده و به ((اوكودن‌زنكي)) (نيمه اول) و ((اوكودن كوكي)) (نيمه دوم) تقسيم مي‌شد؛ و مرحله استادي ((شينپيدن)) يا آموزش رمزي ناميده مي‌شد.
توجه داشته باشيد كه اسويي واژه استاد را بكار نمي‌برد و اين واژه در ژاپن هم استفاده نمي‌شود. خانم تاكاتا بود كه در زمان آموزش مرحله شينپيدن در سال 1970 اين عنوان را ابداع كرد. بهتر بود او چنين واژه‌اي را بر نمي‌گزيد زيرا در مراحل معنوي واژه ((استاد)) به شخصي گفته مي‌شود كه به روشن‌بيني رسيده است، و روشن‌بيني موفقيت معنوي بزرگي است كه معدودي از آدمها در كره زمين به آن دست يافته‌اند. مرحله‌يِ شينپيدن ريك به سادگي از شينپيدن به شاگرد منتقل مي‌شود، بدون اينكه شاگرد لزوما به روشن‌بيني رسيده باشد يا در مقايسه با يك استاد روشن‌بين رشد معنوي زيادي داشته باشد. به همين دليل ابتدا وقتي مردم با ريكي و مراحل آن آشنا مي‌شدند، تصور مي‌كردند استاد ريكي مانند يك استاد معنوي يا استاد روشن‌بين است و بنابراين تصوري نادرست از شرايط روحاني استاد ريكي داشتند. به علاوه، برخي به خاطر اسم و عنوان مي‌خواستند استاد ريكي شوند، نه براي اينكه ريكي را به ديگران انتقال دهند.
اگر مرحله شينپيدن در غرب كماكان شينپيدن يا معلم ريكي ناميده مي‌شد، از اين همه توهم نفس برانگيز كه در ابتداي دهه‌ي 1970و1980 در هنگام شروع آموزش مرحله‌ي استادي در غرب پيش آمد، جلوگيري مي‌شد.
اسويي آموزش و درمان را در كلينيك توكيو ادامه داد، اما زلزله بزرگ كانتو كه يكي از بدترين و ويرانگرترين زمين لرزه‌هاي ژاپن بود، در سال 1923 اين آرامش و هماهنگي را به لرزه درآورد. بيش از 140000 نفر جان باختند. هزاران خانه و ساختمان با خاك يكسان شد و هزاران نفر نيز در آتش‌سوزي پس از زلزله سوختند. هزاران نفر بي‌خانمان شدند و بسياري زخمي و بيمار. تقريبا همه مردم دچار ضربه روحي شده بودند. درخواست براي ريكي بسيار زياد بود و اسويي و شاگردانش شبانه‌روز براي كمك به مردم كار مي‌كردند. در سال 1925 ، او كلينيك بزرگتري در ناكونا ، توكيو، تاسيس كرد و سفر در سراسر ژاپن را براي گسترش ريكي آغاز كرد. نياز به شفا تا سالها پس از زلزله ادامه يافت و در ايم مدت اوسويي ريكي را به بيش از دو هزار نفر آموخت و شانزده مربي تربيت كرد. به علت كمكهاي او به ديگران ، دولت ژاپن مدال (( كونسانتو )) را به او اهدا كرد.
اوسويي نمي‌خواست ريكي منحصر به يك گروه خاص باشد يا به هيچ طريقي محدود يا تحت كنترل باشد. او مي‌خواست ريكي در دسترس همه باشد و در سراسر جهان گستش يابد. او معتقد بود ريكي روشي است كه همه مي‌توانند با آن الوهيت را تجربه كنندو به همين دليل مردم براي كار با يكديگر براي آفريدن دنيايي بهتر بيشتر مشتاق خواهند شد.
اوسويي در نهم مارچ 1926، پس از حمله‌اي قلبي كه در حال آموزش ريكي در فوكوياما به او دست دارد، از دنيا رفت. او در معبد سي‌هوجي در سوگي نامي كو ، توكيو، به خاك سپرده شد. پس از مرگ او ، شاگردانش سنگ يادمان بزرگي در كنار مزار او بر پا كردند كه زندگي و فعاليتهاي او در زمينه ركي به خط زيبايي بر آن حك شده است.
زماني كه اسويي به ريكي دست يافت، روشهاي متعدد ديگر درمان با دست نيز آموزش داده مي‌شد. به گفته توشيتاكا موكي زوكي، روش درمان تِيريد و را موري هي تاناكا آغاز كرد و توشي هيرو اِگوچي موسسه‌‌ مطالعه‌ي درمان با كف دست ( تِنوهيري – ريوچي-كنِ كيوكاي ) را تاسيس كرده بود. توشي هيرو اِگوچي شفابخشي را اوسويي و پيش از تاسيس گروه خود اوسويي آموخته بود. اِگوچي كتابهايي نيز در زمينه شفابخشي نوشت كه حالا يافتن آنها دشوار استو موسسه راديوم بدن انسان (جينتاي-ارگيوم-گاكاي) را چي‌واكه ماتسوموتو تاسيس كرد. شينوكيو- هونين گروهي مذهبي بود كه تايكان ني‌شي مورا درست كردو روش آن، روش شفا با نور بنفش ( شينوكيو – سيوكوشو- شيكو ريوهو ) نام داشت. همچنين مذاهب ماهي‌كاري و جوه‌رِي نيز در ژاپن پديد آمد كه هر دو به شفا با دست توجه دارند. جالب اين است كه هر دو مذهب از همان سمبلهايي استفاده مي‌كنند كه اسويي براي سمبل استادي انتخاب كرد. نمي‌دانم ارتباطي ميان اين سيستمهاي شفابخشي وجود دارد يا نه، اما همزماني تقريبي آنها نشانگر افزايش ناگهاني علاقه به شفابخشي در سراسر ژاپن در زماني است كه اوسويي ريكي را كشف كرد.
پس از فوت اوسويي، آقاي اوشيدا مدير موسسه اوسويي ريكي ريوهوگاكاي شد و سنگ يادبود اوسويي را بر پا كرد و مطالبي را كه بر آن حك شده است نوشت. نام مديران بعدي اين موسسه و تاريخهاي تقريبي مديريت آنها به شرح زير است ؛
دكتر ميكائو اسويي 1926-1922
آقاي جوزابورو اوشيدا 1935- 1926
آقاي كانيچي تا كه تومي 1960- 1935
آقاي يوشي‌هارو واتانابه 1960- ؟
آقاي هويچي وانامي 1975- ؟
خانم كيميكو كوياما 1999- 1975
آقاي ماسايوشي كوندو امروز – 1999
و نام هفت نفر از شانزده نفر مربي كه اوسويي تربيت كرد نيز در زير آمده است. اين فهرست حاصل تحقيقات (فرانك آرجاوا پيتر) و (ديو كينگ) است.
توشي هيرواِگوچي
ايليچي تاكه‌تومي
تويواِيچي وانامي
يوشي هارو واتانا به
كوزو اوگاوا
جوزابورو اوشيدا
چوجيرو هاياشي
شايد تعجب كنيد كه دكتر چوجيرو هاياشي با اينكه درجه شينپيدن را از دكتر اوسويي گرفت. هيچگاه مدير موسسه اوسويي ريكي ريوهو گاكاي نشد. پس از مرگ دكتر اوسويي، دكتر هاياشي از موسسه جدا شد تا موسسه خود را تاسيس كند. او تمام جزئيات درمانها و تجربه‌هايش را ثبت كرد و روش ريكي خاص خود را درست كرد كه وضعيتهاي مختلف دست براي درمان بيماريهاي مختلف را داشت. راهنماي آموزشي او كه وضعيتهاي مختلف دست را نشان مي‌دهد. دكتر هاياشي استاد محترم ريمي و مدير موسسه‌ي خود بود، اما هرگز استاد بزرگ ريكي سيستم اوسويي نبود. در حقيقت، اين عنوان هيچگاه بخشي از ريكي اوسويي نبود.

ريكي در جهان غرب : خانم هاوايو تاكاتا ريكي را به غرب آورد. در غير اينصورت، ريكي خيلي ديرتر از ژاپن خارج مي‌شد يا هرگز خارج نمي‌شد. ريكي به دليل وجود خانم تاكاتا در سراسر جهان گسترده شد و ميليونها نفر از قدرت شفابخش آن بهره‌ برده‌اند.
خانم تاكاتا در 24 دسامبر 1900 در جزيره كواي، در هاوايي به دنيا آمد و وقتي بزرگ شد در مزارع نيشكر مشغول به كار شد. او با حسابدار يكي از مزارع كرد و پس از به دنيا آوردن دو فرزند، همسرش را در سال 1930از دست داد. خانم تاكاتا ناچار بود فرزندانش را خودش بزرگ كند و براي امرار معاش خانواده در مزارع نيشكر كار مي‌كرد. كار بسيار طاقت فرسا بود و پس از پنج سال او دچار مشكلات ريوي و دردهاي شكمي و ضعف اعصاب شد. يكي از خواهرهايش اندكي بعد مرد و او براي ديدار پدر و مادرش و درمان بيماريهايش به ژاپن رفت.
او ابتدا به بيمارستاني عادي رفت ، اما بعد تصميم گرفت راه متفاوتي براي درمان خود در پيش گيرد. سرانجام به كلينيك ريكي دكتر هاياشي رفت. در آنجا او روزي دو درمان ريكي دريافت مي‌كرد و پس از چهارماه كاملا درمان شد. آزمايشهايي كه در بيمارستان عادي روي او انجام شد نيز اين موضوع را تاييد كرد. او از شفاي خويش بسيار خوشحال بود و تصميم گرفت ريكي را ياد بگيرد تا پس از بازگشت به هاوايي سلامت خود را حفظ كند. در سال 1936 او مرحله شودن را از دكتر هاياشي آموخت. پس از يك سال كار در كلنيك دكتر هاياشي ، مرحله اوكودن را گرفت.
او در سال 1937 به هاوايي بازگشت. دكتر هاياشي به دنبال او به هاوايي رفت و آن دو با هم در هاوايي سفر كردند و به ايراد سخنراني، آموزش ريكي و درمان با ريكي پرداختند. در 21 فوريه 1938، هاياشي خانم تاكاتا را براي شنپيدن همسو كرد.
خانم تاكاتا در هاوايي كلينيكي نزديك هيلو و كلينيك ديگري در هونولولو تاسيس كرد. او هم درمان ريكي مي‌داد و هم شاگرداني براي مرحله اوكودن آموزش مي‌داد كه خودش آن را مرحله دو مي‌ناميد. او به زودي درمانگري بنام شد كه در ايالات متحد و كشورهاي ديگر سفر مي‌كرد و آموزش و درمان ريكي مي‌داد.
در سال 1970 او آموزش ديگران را براي شنپيدن كه آن را مرحله‌ي استادي ناميد آغاز كرد. او مبلغ 10000 دلار براي اين دوره كه كلاسي در آخر هفته و بدون كارآموزي بود مي‌گرفت.
خانم تاكاتا پيش از مرگش در 11 دسامبر 1980، بيست و دو استاد ريكي را آموزش داد. او از همه خواست سوگندي ادا كنند مبني بر اينكه درست به همان روشي ريكي را آموزش دهند كه او آموزش كه او آموزش داده بود تا بدان وسيله روش اسويي آنگونه كه او تفسير مي‌كرد حفظ شود. با اينكه تبار تاكاتا به دكتر اسويي مي‌رسد، روش تدريس و درمان او بسياري از نكاتي را كه خود دكتر اوسويي مهم مي‌دانست ناديده گرفته و قوانين خود ساخته‌اي را به سيستم اوسويي افزوده است. برخي از قوانين او بيش از حد سخت بود، و از اين رو براي روشن بودن موضوع شيوه تدريس او را (( ريكي تاكاتا)) مي‌ناميم.
شهريه گراني كه او براي دوره استادي مي‌گرفت مزايايي داشت چون احساس احترام به ريكي را بر مي‌انگيخت. اما به نظر همه چنين نبود. به نظر برخي اين شهريه‌ي گران راهي براي ايجاد احترامي مصنوعي بود و چنين استفاده‌اي از پول ، توجه را از احترامي كه ريكي به خاطر شفابخشي و فوايد ديگرش شايسته آن بود دور مي‌كرد. اين شهريه گران همچنين مانع مي‌شد كه بسياري از افراد آن را ياد بگيرند و از گسترش سريع ريكي جلوگيري مي‌كرد. و ان خلاف نظر دكتر اوسويي بود كه مي‌خواست ريكي در دسترس همه باشد، و نه فقط محدود به گروهي خاص، و در تمام جهان گسترش يابد.
پس از مرگ خانم تاكاتا، يكي از بيست و دو استادي كه او آموزش داده بود تصميم گرفت درخواست تاكاتا را ناديده بگيرد و از راهنماي دروني خود پيروي كند. ايريس ايشيكورا براي آموزش مرحله استادي شهريه‌اي بسيار پايين مي‌گرفت و گاهي هم مجاني آموزش مي‌داد. بنابراين، در اواسط دهه‌ي 1980 ريكي با سرعت بيشتري شروع به گسترش كرد. تا پايان دهه هشتاد‌، صدها استاد ريكي همين شهريه‌هاي مناسب را از شاگردان مي‌گرفتند. شمار استادان به سرعت افزايش يافت و اكنون شهريه مناسب براي دوره استادي به صورت قانون درآمده است. فقط تعداد بسيار معدودي از استادان ريكي هنوز 10000 دلار شهريه مي‌گيرند.
من معتقدم شاگردان ريكي به سوي استادي كه براي آنها درست است هدايت مي‌شوند. به همين دليل شهريه‌اي كه استاد مي‌گيرد درست همان شهريه‌اي است كه شاگرد بايد بپردازد. كساني كه 10000 دلار براي استادي ريكي پرداختند، مي‌بايد اين مقدار را مي‌پرداختند. و آنها كه شهريه‌ي كمتري پرداختند نيز مي‌بايد همين مقدار كمتر را مي‌پرداختند. هر استادي حق دارد هر قيمتي را كه مي‌خواهد درخواست كند يا مجاني آموزش دهد. شهريه‌اي كه شاگرد براي دوره ريكي مي‌پردازد، تاثيري در كيفيت آموزش ندارد. همانطور كه ديديم خانم تاكاتا براي يك كلاس آخر هفته مبلغ بسيار زيادي مي‌گرفت. خوب است بدانيد كه برخي از استادان ريكي وقت بسيار بيشتري صرف اين آموزش مي‌كنند و شهريه بسيار كمتري مي‌گيرند.
وقتي خانم تاكاتا ريكي را به جهان غرب شناساند، قوانيني به آن افزود كه در آموزشهاي دكتر اوسويي نبود و به نظر خيليها محدود كننده بود. اين قوانين آموختن ريكي را براي شاگردان دشوارتر و سرعت گسترش ريكي را كند مي‌كرد.
البته بسيار مهم است كه ارزش كار خانم تاكاتا را در معرفي ريكي به غرب فراموش نكنيم. ما از كوشش او در اين زمينه سپاسگزاريم و همشه براي موهبتهاي بي نظيري كه كار او برايمان به ارمغان آورده است به او احترام مي‌گذاريم. پس از مرگ خانم تاكاتا ، بعضي از استادني كه به ريكي عشق مي‌ورزيدند شروع كردند به تعديل قوانين سختي كه او به ريكي اوسويي افزوده بود و از راهنماي درون خويش پيروي كردند تا آزادانه‌تر ريكي را تدريس كنند – از جمله به شاگردان اجازه يادداشت كردن و ضبط كردن مطالب را دادند.
آنها همچنين كتابها و جزوه‌هايي براي كلاس آماده كردند و شهريه‌هاي مناسبت‌تري نيز دريافت كردند. برخي نيز به مطالعه تاريخچه ريكي پرداختند. سرانجام اطلاعات جديدي از زندگي دكتر اوسويي و روش تدريس او از ژاپن به دست آمد. اطلاعات جديدي كه از مدارك ثبت شده به دست آمد، تاييدي بود بر اين احساس دروني بسياري از مردم كه ريكي بايد آزادنه آموزش داده شود و در دسترس همه باشد. ما از آنها كه با شهامت از نداي دروني خود پيروي و به آن عمل كردند سپاسگزاريم. به دليل شجاعت آنهاست كه روياي اوسويي براي دسترسي تمام مردم جهان به ريكي باشتاب به واقعيت در مي‌آيد.
Aryel_n2@yahoo.com

Http://www.eshragh-reiki.persianblog.com

http://groups.yahoo.com/group/rahseparenoor_reiki

Email:rahseparenoor_reiki@yahoogroups.com

_________________
Nima Heidari Master & Teacher: Usui reik - Karuna reiki- Kundalini reiki- Gold reiki- Ethereal Crystal- Tycon reiki- Dolphin reiki- Dolphin Trilogy reiki- Seichem reiki- Ascension reiki- Ayruveda reiki

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
reiki-soul
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 1 خرداد 1386
پست: 2
محل سکونت: اهواز

امتیاز: 14
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: پنج‌شنبه 24 خرداد 1386 - 09:26    عنوان:  آموزش ريكي ( طب مكمل )در اهواز پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

آموزش تكنيك ريكي ( طب مكمل ) در اهواز

چگونه میتوانیم ریکی را بیاموزیم؟
همه میتوانند ریکی را بیاموزند و به خود و دیگران انرژی مثبت را جهت شفای روح وجسم منتقل کنند. برای آموزش ریکی هیچ محدودیتی وجود نداردو هيچ پيش نياز لازم نيست.
برای یافتن این توانایی باید مرحله یک و دو ریکی که مکمل یکدیگرند، را آموزش ببینید.
هر مرحله دريک سمينار يکروزه، نیمه خصوصی و شش ساعته تدريس ميگردد.
كلاسها در روز جمعه ساعت 13:00 برگزار ميگردد.
دوستان می توانند در جلسات گروهی رايگان ۵ شنبه عصر شرکت کرده، سئوالات خود را پرسيده و جواب دريافت دارند و همچنين در همراه با اعضاء مراقبه انجام داده و از نزدیک انرژی دریافت کنند و با ریکی بیشتر آشنا شوند و بيشتر آن را حس كنند
حضور دوستان با هماهنگی قبلی امکان پذیر است.
Aryel_n2@yahoo.com

مرحله 1 و 2

( اسويي ريكي ) داراي 4 مرحله است كه :
مرحله 1 ريكي اسويي - كه با شركت در اين مرحله شما بطور کامل با ريكي آشنا خواهيد شد ، مراحل خود درماني كه بر روي خود اعمال ميشود را نيز ياد خواهيد گرفت به سئوالات شما پاسخ داده خواهد شد ، مراقبه را فرا میگیرید ، مدیتیشن انجام می دهید و فرآيند همسويي يا ( هماهنگ سازي ) كه عمل اصلي در تكنيك ريكي جهت پيوستن شما به گروه انرژي درمانگران است بر روي شما اعمال خواهد شد و ... در پایان این دوره شما قادرید به خود انرژی دهید.

مرحله 2 ريكي اسويي – در اين مرحله شما با مراحل درمان خود و ديگران و منجمله با مراحل درمان ديگران بيشتر آشنا ميشويد ، در اين مرحله 3 سمبل ريكي را ياد خواهيد گرفت كه به شما كمك ميكنند تا قدرت درمانگري شما و سطح فركانس شما جهت درمان از طريق انرژي بالاتر برود و همچنين كار هر سمبل به شما ارائه داده خواهد شد و نيز شما جنبه هايي ديگر همچون پاك كردن هاله بدن ، طريقه ( پويش یا بيوسن ) يا ( اسكن ) جهت يافتن منطقه بروز بيماري به شما ياد داده خواهد شد و در آخر شما باز براي كار كردن با سمبلها و همچنين بالاتر بردن سطح فركانس و ارسال انرژي و پاكسازي چاكراها خود مرحله همسويي را خواهيد گذراند .

لازم به ذكر است كه فاصله زماني بين گذراندن مرحله 1 و 2 يك هفته است، به شما پس از يادگيري مرحله 1 دستورالعملهايي جهت خود درماني و پاكسازي بدن و چاكراهاي بدن خود داده خواهد شد تا براي فراگيري مرحله 2 آماده باشيد .

دیگر مراحل ریکی عبارتند از:

مرحله سه A - که بعد از گذشتن شش ماه از دوره دوم ریکی میتوانید آنرا آموزش ببنید. این دوره پیش نیاز دوره استادی است.

و مرحله سه B - که مرحله آخر و مرحله استادی است که دوستان بعد از دوره سهA و گذشتن حداقل یک سال قادر به آموزش آن خواهند بود.

نکته: برای انتقال انرژی دو دوره اول کافی است.

_________________
Nima Heidari Master & Teacher: Usui reik - Karuna reiki- Kundalini reiki- Gold reiki- Ethereal Crystal- Tycon reiki- Dolphin reiki- Dolphin Trilogy reiki- Seichem reiki- Ascension reiki- Ayruveda reiki

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email مشاهده وب سایت این کاربر
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.50 ثانیه