Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - روغن زيتون و پيشگيري از سرطان
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » بهداشت و سلامت

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
روغن زيتون و پيشگيري از سرطان
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
david_1169
مدير انجمن "اخبار"
مدير انجمن


عضو شده در: 4 شهریور 1385
پست: 898
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 960
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: دوشنبه 6 اسفند 1386 - 23:38    عنوان: icon_note روغن زيتون و پيشگيري از سرطان پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

روغن‌ زيتون و پيشگيري از سرطان

بسياري از مردم مثل شما، ممكن است براي پيشگيري و جلوگيري از سرطان روغن زيتون را به رژيم غذايي خود اضافه كنند. چندي پيش محققان آمريكايي به راز اثرات پيش‌گيرانه روغن‌ زيتون بر سرطان سينه پي بردند. در اين پژوهش محققان آمريكايي به كشف دلايل رابطه بين رژيم غذايي مديترانه‌اي كه غني از روغن‌ زيتون و در نتيجه ميزن بالاي اولئيك اسيد است و سرطان سينه پرداختند.


با انجام آزمايش‌هاي گوناگون روي سلول‌هاي سرطاني و مطالعات اپيديمولوژيك به اين نتيجه رسيدند كه رژيم مديترانه‌اي اثرات پيشگيرانه موثري روي سرطان، بيماري‌هاي قلبي و فرآيند پيري دارد. حال در مطالعه‌اي كه در شماره ژانويه 2007 مجله FASEB چاپ شده است دانشمدان از پنج كشور اروپايي به شرح چگونگي اثرات متفاوت ضدسرطاني روغن زيتون در نسبت متفاوت سرطان بين اروپاييان شمالي و جنوبي پرداخته‌اند. نتايج اين تحقيق پس از بررسي داوطلباني از كشورهاي دانمارك، فنلاند، آلمان، ايتاليا و اسپانيا كه 25 ميلي‌ليتر (كمي كمتر از يك‌چهارم يك فنجان) روغن زيتون را هر روز براي سه هفته مصرف كرده‌اند به دست آمده است.


در طول اين مدت محققان نمونه‌هاي ادراري اين افراد را به منظور يافتن تركيباتي كه به عنوان محصول فرعي و زايد فرآيند آسيب اكسيداتيو به سلول‌ها شناخته شده‌اند و منادي سرطان هستند آزمايش كردند. در ابتداي اين آزمون ميزان اين تركيبات در نمونه‌هاي گرفته شده از اروپاي شمالي بيشتر از نمونه‌هاي اروپاي جنوبي بود و در انتهاي سه هفته حضور اين تركيبات در نمونه‌هاي ادرار افراد اروپاي شمالي به طور اساسي كاهش يافته بود.


پس از اين آزمون سرپرست تحقيق دكتر Henrik E.poulsen از دانمارك اشاره مي‌كند كه تعريف فوايد سلامتي هر غذاي خاص يك موضوع چالشي است زيرا در ارتباط با گروه‌هاي بزرگي از مردم در بازه‌هاي زماني گوناگون است. وي همچنين مي‌افزايد ما در مطالعه خود سعي كرديم از طريق سنجش چگونگي اثر روغن زيتون بر اكسيداسيون ژن‌ها كه به طور نزديك در ارتباط با گسترش بيماري است بر اين چالش‌ها غلبه كنيم. اين روش به ما امكان مي‌دهد تا بدانيم روغن زيتون يا هر غذاي ديگر چگونه سبب تغييري در اين زمينه خواهد شد. البته يافته‌هاي ما بايد تاييد شود، هرچند شواهدي وجود دارد كه روغن زيتون را به عنوان يك غذاي سالم معرفي مي‌كند.


در بخش ديگري از اين تحقيق سعي شده به راز سلامتي‌بخش بودن روغن زيتون پي ببرند. به طور ويژه محققان دريافتند كه فنول‌ها در روغن زيتون تنها تركيباتي نيستند كه باعث كاهش خسارات اكسيداتيو مي‌شوند. فنول‌ها تركيبات آنتي‌اكسيداني هستند كه در عده زيادي از غذاهايي كه ما هر روزه مصرف مي‌كنيم مثل: شكلات سياه، چاي، ميوه و سبزي‌ها وجود دارند. اين تحقيق نشان داد كه عليرغم كاهش ميزان فنول‌ها در روغن زيتون مي‌توان به همان فوايد روغن زيتون دست يافت. محققان در پي يافتن عوامل ديگري براي تعريف سلامتي بخش بودن روغن زيتون هستند.

_________________
فقط تو فرشته ی منی!

http://ahvazmount.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکرها از این تاپیک
david_1169 از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.07 ثانیه