Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - کرم هاى آرايشى و زيبايى هاى ظاهرى!
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » بهداشت و سلامت

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
کرم هاى آرايشى و زيبايى هاى ظاهرى!
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
david_1169
مدير انجمن "اخبار"
مدير انجمن


عضو شده در: 4 شهریور 1385
پست: 898
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 960
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: چهار‌شنبه 15 اسفند 1386 - 00:12    عنوان: icon_warning کرم هاى آرايشى و زيبايى هاى ظاهرى! پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

سلام

يكى از مشكلات عمده و اساسى كه كليه زنان با آن دست و پنجه نرم مى كنند، پيرى زود رس پوست، خشكى، لك ها و چين و چروك هاى موجود روى پوست است كه بيشتر آنها براى كاهش و يا از بين بردن مشكلات پوستى و زيباتر جلوه دادن خود هزينه هاى هنگفتى را متحمل مى شوند و از اعمال جراحى و مواد و تركيباتى مختلف با مارك ها و فرمولاسيون هاى متفاوت استفاده مى كنند كه ممكن است در آينده دچار صدمات و عوارض پوستى همچون تحريكات ، خارش، قرمزى و آلرژى هاى مختلف پوستى شوند.

بنابراين بهتر است در كودكى از پوست خود مراقبت كرده و در بزرگسالى با طريقه مصرف و نوع كرم هاى آرايشى و بهداشتى آشنا شوند تا دچار مشكلات پوستى نگردند.«محمد موسى عرب» كارشناس علوم بهداشتى از دانشگاه تهران و معاون مديركل نظارت بر موادغذايى و بهداشتى درباره كرم هاى آرايشى و بهداشتى معتقد است: كرم هاى آرايشى به دليل اينكه به پوست اضافه مى شوند و باعث زيبايى و لطافت پوست مى شوند جزو مسائل زيبايى محسوب مى شوند. از نظر بيوشيميايى پوست نيازمند مواد نرم كننده نظير چربى ها و روغن ها و مواد مرطوب كننده است كه بايد توسط انواع كرم ها برطرف شود تا پوست سلامت و شادابى، زيبايى و جوانى خود را حفظ كند، بنابراين بهترين كرم براى پوست يك كرم مرطوب كننده تأييد شده توسط وزارت بهداشت است.
وى مى گويد: كرم هايى براى پوست مناسب و مفيد هستند كه مطابق مواد تشكيل دهنده خود پوست باشند و خود پوست بتواند براى خود كرم بسازد. كرم تركيبى است از آب و روغن و يك امولسيون، بنابراين غدد مترشحه موجود روى پوست با توليد چربى و همراه با غدد عرق و اوره و كلسترول مخلوط شده و براى پوست كرم مى سازند و پوست را محافظت مى كنند ولى متأسفانه ما هر روزه با شستن دست و صورت كرم طبيعى پوست را از بدن خارج مى كنيم و مدت
۵ ، ۶ ساعتى زمان لازم است تا پوست دوباره براى خود كرم بسازد، بنابراين زنان بايد در اين مدت كرم جانشين پوست خود را بسازند زيرا در غير اين صورت چين و چروك هايى روى پوست ظاهر شده كه با چشم غيرمسلح ديده نمى شود و در طول زمان طويل و عميق مى شوند و زنان را دچار پيرى زودرس پوست مى كند كه برگشتن به حالت اوليه بسيار سخت است.
وى معتقد است: كرم هايى كه مورد تأييد وزارت بهداشت نبوده و نامطلوب باشند و حتى PH كرم با PH پوست مطابقت نداشته باشند به مرور زمان به پوست آسيب
مى رساند و آلودگى هاى ميكروبى موجود در آنها باعث بيمارى پوستى مى شوند؛ همچنين در صورتى كه حاوى فلزات سنگين مانند سرب، آرسنيك و... باشند در طولانى مدت باعث لطماتى به پوست مى شوند و به دليل جذب پوست و ورود به كبد، سرطان كبد را به وجود خواهند آورد و در طولانى مدت باعث مرگ مصرف كننده ها مى شود.
وى مى گويد: كرم هاى نامناسب مى توانند به قسمت سلول هاى سطحى پوست آسيب برسانند و در صورتى كه حاوى ميكروب باشند عوارضى نظير تورم، اگزما، انواع ديگر بيمارى هاى پوستى را به وجود آورند و در مراتب حادتر احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزايش دهند.
وى درباره كرم هاى حاوى هيدروكينون نيز مى گويد: اين نوع كرم ها براى از بين رفتن و كاهش لك هاى پوستى به كار مى رود و مقدار مصرف آن در كرم هاى آرايشى _ بهداشتى حداكثر ۲درصد است و تنها زمانى مى تواند كارايى داشته باشد و تأثيرات عميقى بر جاى بگذارد كه طولانى مدت ادامه پيدا كند در صورت قطع دوباره لك هاى پوستى تظاهر مى كنند كه چندان خوشايند افراد نيست. اين نوع كرم ها بايد به رنگ سفيد عرضه شوند و حاوى مواد رنگى نباشند زيرا هيدروكينون موجود در كرم ها در عرض ۶ الى يك ماه به صورت اكسيد درآمده و
قهوه اى رنگ مى شوند كه غيرقابل مصرف بوده و خاصيت خود را از دست مى دهند.
وى مى گويد: اخيراً مواد سفيدكننده ضدلك ها از جلبك ها، خزه ها و ساير گياهان دريايى گرفته و توليد مى شوند كه ضمن داشتن خاصيت سفيدكنندگى و ضدلك اثرات سويى روى پوست نداشته و توصيه مى شوند.
وى معتقد است: خانواده ها بايد كرمى را استفاده كنندكه پروانه ساخت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكى داشته باشد، به تاريخ انقضا و توليد حك شده روى انواع كرم توجه نمايند. ظاهر كرم را شناسايى كنند تا تغيير رنگ و بو نداشته باشند و آب و روغن آنها از هم جدا نشده باشد و بوى دلپذيرى داشته باشند.
دكتر «مسعود داوودى» متخصص پوست و مو نيز معتقد است: كرم هاى روشن كننده حاوى هيدروكينون كه به عنوان داروى ضدلك مورد استفاده قرار مى گيرند، در درازمدت باعث افزايش تحريكات پوستى مى شوند، هر اندازه كه درصد هيدروكينون موجود در اين نوع كرم ها بيشتر باشد، شانس ابتلا به تحريكات پوستى افزايش مى يابد، به عنوان نمونه هيدروكينون ۱۰ درصد شديداً پوست را تحريك كرده و باعث خارش و قرمزى پوست مى شود.
وى معتقد است: تأثير كرم هاى ضدلك در افراد متفاوت است و بستگى به نوع ضايعه دارد، در بعضى از افراد مصرف اين نوع كرم ها تأثيرگذار بوده و در برخى ديگر تغييراتى را به وجود نمى آورد، بعضى از پزشكان و صاحب نظران هيدروكينون را به عنوان درمان توصيه نمى كنند چرا كه در درازمدت (بعد از ۶ ماه) باعث ايجاد لك هاى دايمى مى شدند.
وى مى گويد: افراد بهتر است براى پيشگيرى از افزايش تحريكات پوستى از سفيدكننده هاى حاوى هيدروكينون ۴ درصد استفاده كنند.
همچنين براى از بين بردن يا كم رنگ كردن ضايعات و لكه هاى پوستى نيز مى توانند از غلظت هاى كمتر از دو درصد استفاده نمايند؛ افراد بايد بدانند در صورتى كه پس از شش ماه استفاده از اين كرم ها، بهبودى در وضعيت آنها حاصل نشد، مصرف آن را قطع كنند چرا كه به عقيده برخى پزشكان ممكن است لك هاى دائمى روى پوست آنها ايجاد شود، همچنين به دليل عوارض پوستى زنان باردار و شيرده نيز بايد از مصرف اين كرمها پرهيز كنند.
وى معتقد است: كرم هاى ضدچين و چروك نيز به طور كامل مشكلات مذكور را از بين نمى برد و حداقل مدت زمان طولانى بايد مورد استفاده قرار بگيرند و بهتر است از كودكى و بزرگسالى از آفتاب به شدت پرهيز نمايند و در صورت لزوم از عينك هاى آفتابى و كلاه استفاده نمايند تا دچار عوارض پوستى نشوند.
دكتر «معصومه هدايت» متخصص پوست و مو نيز معتقد است: كرم هاى مرطوب كننده نيز راهى براى پيشگيرى از پيرى زودرس پوست محسوب مى شوند زيرا استفاده از آنها علاوه بر تأمين و نگهدارى آب پوست و ممانعت از تبخير آب در لايه هاى سطحى پوست از پيرى زودرس پوست نيز پيشگيرى كرده و شادابى و طراوت پوست را موجب مى شوند.
وى مى گويد: به دليل اينكه پوست در برابر عوامل خارجى مانند آفتاب، سرما، گرما، تغذيه نامناسب، شست و شوى زياد با مواد شوينده و همچنين گذشت زمان و افزايش سن، رطوبت و چربى خود را از دست داده، دچار خشكى و پيرى مى شوند؛ از اين رو مرطوب نگهداشتن پوست از عارضه پيرى پوست پيشگيرى كرده و يا آن را به تأخير مى اندازد؛ همچنين خشكى پوست مى تواند باعث عوارضى نظير زبرى پوست، پوسته پوسته شدن، خارش، ترك خوردگى و كاهش انعطاف پذيرى پوست شوند
.

_________________
فقط تو فرشته ی منی!

http://ahvazmount.blogfa.com

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی ارسال email شناسه عضویت در Yahoo Messenger
تشکرها از این تاپیک
david_1169 از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.10 ثانیه