Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی یعنی چه ؟
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » بهداشت و سلامت » پزشکی

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی یعنی چه ؟
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
sheyda69
تازه وارد
تازه وارد


عضو شده در: 30 تیر 1395
پست: 18
محل سکونت: تهران

امتیاز: 37
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: شنبه 16 مرداد 1395 - 22:02    عنوان:  جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی یعنی چه ؟ پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول

جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی یعنی چه ؟


لابیاپلاستی، جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است


جراحی زیبایی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی عمل جراحی است که برای سفت کردن واژن هایی که بخاطر زایمان یا بالا رفتن سن گشاد شده اند انجام می گیرد. برخي جراحان ادعا دارند که این عمل حتی حساسیت این ناحیه را نیز بالا میبرد، ادعایی که دانشگاه امریکایی زنان و زایمان به شدت با آن وارد چالش شده اند.

با اینکه حقیقت دارد که بافتهای واژن می توانند کشیده شوند، اما جمع کردن بافت واژن از طریق عمل جراحی بالا بردن واکنش جنسی را تضمین نمی نماید زیرا میل، تحریک و ارضای جنسی زیاد پیچیده مسئله ای شخصی است که وابسته به عوامل احساس ی، معنوی و بین فردی است. به اضافه این، حساسیت جنسی به طور اتوماتیک منجر به لذت جنسی نمی شود ، بلکه به درد منجر می شود.

لابیاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا (لبهای اطراف واژن) است میتواند به تنهایی یا همراه با واژینوپلاستی انجام شود. این جراحی میتواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اعضا تولید مثل زن انجام گیرد. لابیاپلاستی اندازه شکل لابیا را تغییر داده و میتواند آنها را کوچکتر کرده یا تقارن بین آنها را اصلاح نماید .

جراحی ترمیمی درمقابل جراحی پلاستیک

جهت تصمیم گیری در مورد اینکه واژینوپلاستی انجام دهید یا لابیاپلاستی،مهم است که فرق بین جراحیهای ترمیمی و پلاستیک را بدانید .
جراحی ترمیمی عملکرد یک عضو از بدن را تقویت کرده درحالیکه جراحی پلاستیک زیبایی یک آناتومی طبیعی را ویرایش می بخشد. بعنوان مثال بینی را در نظر بگیرید: جراح میتواند حفره های داخلی بینی را برای بازبینی وضعیت تنفس فرد مرمت کرده یا جهت بهبود ظاهر شکل آن را تغییر دهد.

این تمایز مهمی است زیرا دانشکده امریکایی زنان زایمان، جراحیها و نتایج را جهت رفع موارد عملکردی مثل بی اختکمک ادرار بررسی می کنند. ولی این دانشکده درمورد جراحی زیبایی واژن بخاطر خطرات فقدان اطلاعات پزشکی کافی محتاط تر برخورد می نماید . بعنوان مثال بعضی عمل های واژینوپلاستی ابتدا بعنوان جراحی ترمیمی جهت ترمیم نواقص مادرزادی درصورت بدشکلی واژن ایجاد شد تا یک دختر بتواند به طور طبیعی ادرار، عادت ماهیانه عمل جنسی داشته باشد.

جراحی های مربوط به واژینوپلاستی لابیاپلاستی

اخیرا ً واژینوپلاستی جزئی از جراحیهای زیبا یی بعنوان «جوانسازی واژن» شده است. جراحان پلاستیک و متخصصین زنان و زایمان، جراحیهای قشنگ یی خود را با شعارهایی مثل بالا بردن زیبا یی و اعتمادبه نفس تبلیغ می کنند. در واقع ، اعضا تولید مثل زنان به طور طبیعی ظاهرهای طبیعی مفرقی میتواند داشته باشد که از نظر آناتومی بی اشکال هستند . هیچ شکل معین ی برای واژن و لبهای آن وجود ندارد.

واژن,سفت کردن واژن بعد از زایمان,عمل واژینوپلاستی


اخیرا ً تکنولوژی لیزر نیز توسط برخي جراحان برای جوانسازی واژن وبقیه عمل های جراحی مربوط به اعضا تولید مثل مصرف می شود.
بعضی پزشکان وابسته به انجمن جراحان پلاستیک امریکا به طور مستقل عملهای جوانسازی واژن مختلف ی را توصیه میدهند ولی این انجمن هیچ عمل خاصی را در این زمینه پیشنهاد نکرده اعتقاد دارد که در این زمینه نیاز به مطالعات پزشکی بیشتر است. هیچیک از عملهای زیبایی واژینوپلاستی قابل قبول معرفی نشده اند.

در زیر به چند نمونه از عملهای جوانسازی واژن اشاره میکنیم:


- تجدید پرده بکارت یا ریویرجیناسیون: پرده بکارت، بافت نازکی که در ورودی واژن قرار دارد و اکثرا ٌ ً در اولین دخول عمل جنسی پاره می شود. عمل جراحی که هایمنوپلاستی نام دارد، پرده بکارت را جهت تقلید از کارایی ابتدایی آن و برگرداندن وضعیت واژن به قبل از شروع رابطه جنسی عمل می کنند. بخاطر ارزش خیلی بالای باکرگی در بعضی فرهنگ ها، این یکی از متداولترین عملهای جراحی واژن در جهان به شمار میرود.

نهان سازی کلیتورال: گاهي جراحان نوعی جراحی با نام نهان سازی کلیتورال را تبلیغ میکنند. که در آن بافتی که به طور طبیعی کلیتوریس را میپوشاند برداشته می شود .

تقویت نقطه G: برخي متخصصین معتقد هستند که دیواره جلوی واژن ناحیه فوق العاده حساس تحریک کنندهای به نام نقطه G دارد که نقطه ای بسیار زیاد حساس در مساوی تحریک جنسی و ارگاسم است. عمل ارتقا نقطه G حاوی تزریق کلاژن به دیواره جلوی واژن برای بالا بردن لذت جنسی است.جراحی زیبایی یی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی چه خطراتی دارد ؟

گزارشی از ارضای جنسی زیاد مدت خانم ها موارد درمورد واژینوپلاستی و لابیاپلاستی وجود ندارد. علاوه بـر این، ازآنجا که این جراحی ها هم مثلبقیه جراحی ها در مجلات پزشکی مورد بررسی قرار نگرفته اند، دانشگاه امریکایی زنان و زایمان آنها را «اثبات نشده» میداند.

خطرات جراحی های زیبا یی واژن عبارتند از:

- عفو نت
- تغییرات دائمی در احساس ات
- درد مستمر
- زخم
بهتریـن توصیه برای زنانی که قصد دارند جراحی های رفع تیرگی واژن انجام دهند: درمورد احساس ات استرس های درمورد اعضا تناسلیتان و همين طور انتظاراتی که از جراحی دارید یا هر مورد غیرجراحی دیگر، با پزشک با صآسان حرف بکنید . بعنوان مثال آزمایش اتی مثل آزمایش ات کگل میتواند ضعف شلی عضلات واژن را اصلاح بخشد تحریک جنسی را بیشتر نماید . مشاوره هم میتواند موارد مربوط به اعتمادبه نفس جنسی را برطرف نماید .

نمونه موارد ی که میتوانید از جراحتان پرسش بکنید :

- این جراحی ها چه خطرات کوتاه مدت یا درازمدتی دارند؟
- این جراحی ها چه خاصیتهای ی دارند؟
- آیا این جراحی بر بارداری یا زایمان در آینده تاثیر خواهد داشت؟
- انتظارات من از این جراحی واقع بینانه می باشند ؟
- چه گزینش های غیرجراحی دیگری برای بهبود وضعیتم دارم؟
- حس ناحیه واژنم بعد از جراحی کمتر خواهد شد؟
- جراحی بر توانایی ارگاسم من تاثیر خواهد گذاشت؟
- آیا بعد از جراحی محدودیت هایی برای استفاده از محصولات بهداشتی دخمل انه مثل تامپون وجود دارد؟
- بیمه هزینه این عمل ها را پوشش میدهد؟


بیشتر بیمه ها عملهای واژینوپلاستی لابیناپلاستی وبقیه عملهای زیبا یی پلاستیک که بیشتر انتخابی هستند تا ضروری را پوشش نمیدهند. تنها در موارد محدودی این عملها ضروری شمرده می شود ، مثل بزرگ کردن لابیا ایجادشده از استفاده زیاد آزمایش وسترون، موارد مادرزادی یا ناراحتی های مزمن.

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی
تشکرها از این تاپیک
Sajjad(شنبه 23 مرداد 1395 - 01:36), sheyda69 از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.11 ثانیه