Home
برگ نخست
Downloads
دریافت فایل
Forums
تالار گفتگو
Your Account
صفحه شخصی

AhwazServer
وب سایت سجاد - آدرس جدید : www.1.Sajjad.ir: انجمنهای تخصصی

انجمنهای تخصصی سایت سجاد :: مشاهده موضوع - خبرهايي داغ از مايکرسافت: رونمايي ويندوز هفت
پرسشهای متداول
پرسشهای متداول
جستجو
جستجو
لیست اعضا
لیست اعضا
گروههای کاربران
گروههای کاربران
مدیران سایت
مدیران سایت
درجات
درجات
مشخصات فردی
مشخصات فردی
ورود
ورود
پیامهای خصوصی
پیامهای خصوصی
فهرست انجمنهای تخصصی سایت سجاد » کامپیوتر و سیستم عامل » ویندوز

ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version
خبرهايي داغ از مايکرسافت: رونمايي ويندوز هفت
مشاهده موضوع قبلی :: مشاهده موضوع بعدی  
نویسنده پیام
Sajjad
ناظر سايت
ناظر سايت


عضو شده در: 17 دی 1384
پست: 6095
محل سکونت: اهواز iran.gif


امتیاز: 3245
دادن امتیاز
[وضعيت كاربر:آفلاین]

پست تاریخ: سه‌شنبه 17 دی 1387 - 03:10    عنوان:  خبرهايي داغ از مايکرسافت: رونمايي ويندوز هفت پاسخگویی به این موضوع بهمراه نقل قول


خبرهايي داغ از مايکرسافت: رونمايي ويندوز هفت

Wednesday, 29 October 2008سرانجام ديروز مايکروسافت براي اولين بار نمايشي از ويندوز جديد خود را به بينندگان ارايه کرد. با جناب ويندوز 7 آشنا شويد. تا پيش از اين مايکروسافت به شدت در مورد ويندوز 7 مخفي کاري مي کرد. هرچند که تصاويري از برخي نرم افزارهاي تغيير يافته سيستم عامل جديد منتشر شده بود. اما با نمايش ديروز مشخص شد سيستم عامل جديد جزو عمده ترين تغييرات ويندوز از زمان روي کار آمدن ويندوز 95 بوده است.

اولين نکته که شايد همه نگران آن هستيد در مورد معماري زيربنايي ويندوز 7 است. هنگامي که مايکروسافت ويندوز 7 را ارايه کرد، تغييرات زيربنايي زيادي نسبت به ويندوز XP به وجود آمده بود. بسياري از توليد کننده هاي نرم افزار ها مجبور شدند که نرم افزار هاي خود را براي کار کردن روي ويستا تغيير دهند. از طرف ديگر شرکت هاي سازنده سخت افزار به مشکلات زيادي برخورد کردند. تعداد زيادي از سخت افزارها به درايور هاي جديدي براي ويستا نياز داشتند. همه ي اينها مشکلات زيادي را براي کاربران به وجود آورد.
در تغيير ويندوز 7 قرار نيست اين اتفاق ها رخ بدهد. اعلام شده است که تمام نرم افزار ها و سخت افزارهايي که بر روي ويندوز ويستا کار مي کنند بر روي ويندوز 7 نيز کار خواهند کرد. بنابراين تجربه تغيير XP به ويستا اين بار روي تغيير ويستا به ويندوز 7 تکرار نخواهد شد!

بنابراين به جاي تغييرات گسترده زيربنايي غيرقابل مشاهده، بيشتر کار مهندسان مايکروسافت بر روي محيط کاربري سيستم عامل جديد بوده است. روش کار با کامپيوتر ها در حال تغيير است. براي مثال هم اکنون در خانه ها به جاي استفاده از يک کامپيوتر، تعداد آنها در حال افزايش يافتن است. بنابراين شبکه هاي خانگي و دستگاه هاي به اشتراک گذاشته شده رشد پيدا کرده اند. استفاده از لپ تاپ ها روز به روز بيشتر مي شود و هر لپ تاپ در چند شبکه کاري و خانگي مختلف به کار گرفته ميشود.
و همه اينها يک معني بسيار مهم دارد. آنقدر مهم که سايت گيزمودو عنوان مطلب خود را در مورد ويندوز 7 اينگونه انتخاب کرده است : چرا ويندوز 7 سيستم عامل ويستا را له خواهد کرد

و البته دلايل آن کاملا واضح است: به چهار دليل بعد از آمدن ويندوز 7، دليل زيادي براي زنده ماندن ويستا وجود نخواهد داشت.

1- اگر نرم افزاي روي ويستا اجرا شود بدون مشکل روي ويندوز 7 هم اجرا مي شود.

2-اگر کامپيوتري قادر است سيستم عامل ويستا را اجرا کند مي تواند ويندوز 7 را هم اجرا کند، تازه سريع تر از ويستا! اين يعني عدم نياز به سخت افزار قوي تر جهت اجراي ويندوز 7

3-مصرف باطري در ويندوز 7 بهينه است. بنابراين طول عمر باطري لپ تاپ ها با ويندوز 7 بيشتر از ويستا خواهد بود.

4- ويندوز 7 از همان روز اول ارايه، در مقايسه با ويستاي سرويس پک 1 قابل اطمينان تر خواهد بود.

با اين دلايل فکر ميکنيد ديگر دليلي براي استفاده از ويستا وجود خواهد داشت؟
روي ادامه مطلب کليک کنيد تا با مهم ترين تغييراتي که در رونمايي ديروز معرفي شدند آشنا شويد.
مايکروسافت عادات استفاده کاربران خود از سيستم عامل را تحليل کرده و ويندوز 7 را بر اساس آن بهينه نموده است. براي مثال مايکروسافت دريافته که 70 درصد کاربران ويندوز هميشه بين 5 تا 15 پنجره را باز نگه مي دارند. اما در بيشتر زمان کار از يک و يا دو تا از اين پنجره ها به صورت فعال استفاده مي کنند. تمام اين گونه اطلاعات به مايکروسافت کمک کرده تا ويندوز 7 را به گونه اي طراحي کند تا محيط کاربري بهتري نسبت به گذشته داشته باشد.
يک تغيير عمده اين سيستم عامل نوار ابزار (taskbar) آن است. نوار ابزار ويندوز 7 با تلقي رايج ما از نوار ابزار (که از ويندوز 95 تا به حال ديده ايم) تفاوتي به اندازه يک دنيا دارد.متون توضيحي روي دکمه ها به تاريخ پيوسته اند و جاي خود را به ايکون هاي بزرگ داده اند. نحوه چينش ايکون ها بالاخره تغيير کرده است؛ ديگر اجراي يک برنامه باعث به هم ريختن ترتيب و نحوه قرار گيري ايکون هايتان در نوار ابزار نمي شود. هم اکنون براي باز کردن پنجره ها از درون نوار ابزار مي توانيد به صورت 2 مرحله اي عمل کنيد، ابتدا موس را بر روي ايکون آن پنجره قرار دهيد تا پيش نمايش کوچکي از آن را مشاهده کنيد و سپس با کليک بر روي اين پيش نمايش وارد صفحه مورد نظر شويد. کليک راست بر روي ايکون ها يک رابط کاربري جديد را در اختيار شما قرار مي دهد که مايکروسافت آن را "Jump Lists" مي نامد.

ليست پرش، دسترسي سريع کاربر به امکانات برنامه را ممکن مي سازد. برنامه هايي که داراي منوي Recently Used هستند (ليستي از نام فايلهايي که اخيرا توسط برنامه باز شده اند)، اين امکان به شکل خودکار به ليست پرش آنها اضافه مي گردد. همچنين رابط کاربري خاصي در نظر گرفته شده که اين امکان را فراهم مي آورد که برخي امکانات را به ليست پرش برنامه ها اضافه کنيم. مثلا امکان کنترل شيوه پخش در مديا پلير را به ليست پرش آن اضافه مي کند.

مديريت پنجره ها هم دست خوش تغييراتي شده است. دانستن اين مطلب که اکثر مردم عادت دارند که تنها از يک يا دو پنجره به طور همزمان استفاده کنند باعث شده که ويندوز 7 پنجره ها را سريعتر و ساده تر ساماندهي کند. اگر يک پنجره را به بالاي صفحه نمايش بکشيد (Dragging)، آن پنجره خود به خود در حالت Maximize قرار مي گيرد؛ اگر پنجره اي را به سمت چپ و يا راست بکشيد، به صورت خودکار تغيير اندازه مي دهد و تنها 50 درصد صفحه نمايش را اشغال مي کند. با اين فناوري، دو پنچره را به راحتي مي توان در محل مورد نظر جا داد؛ به شکلي که سريعا در کنار هم قرار گرفته و لبه هاي آنها بر هم مماس شود. سپس به راحتي نقل و انتقالات بين دو پنچره را انجام داد.
يکي ديگر از مهمترين بهبودهاي ويندوز 7 ، امکان Peeking (نگاه انداختن) پنچره ها است. انتقال به يک پنچره به شکل سريع و سردستي براي خواندن برخي مطالب داخل آن بدون ورود کامل به آن پنچره مي تواند بسيار کاربردي و باعث صرفه جويي در وقت باشد. براي ساده تر کردن اين کار، با حرکت دادن موس بر روي نوار ابزار پيش نمايش تمامي پنجره ها را مي توان ديد و پنچره اي را که موس را بر روي پيش نمايش آن مي بريد مي توان به شکل يک صفحه شيشه اي ديد. سپس با کنار بردن موس تمامي اين صفحات پيش نمايش محو مي گردند. همانگونه که شما از امکان «نگاه انداختن» در پنجره هاي مختلف استفاده مي کنيد، مي توانيد از آن براي ديدن دسکتاپ هم استفاده کنيد.

«نگاه انداختن» به دسکتاپ خيلي مهم است. به خاطر اينکه در ويندوز 7 دسکتاپ جايي است که گجت ها در آن زندگي مي کنند. اين روزها همه از لپ تاپ استفاده مي کنند و در يک لپ تاپ با آن نمايشگر کوچک ديگر جايي براي سايد بار که در ويندوز ويستا تعبيه شده بود باقي نمي ماند. بنابراين اين گونه شد که در ويندوز هفت کل دسکتاپ به گجت ها اختصاص يافت. حالا وقتي هم که تعداد زيادي پنجره روي دسکتاپ باز است. با يک نگاه کوچک ميتوانيد از وضعيت آب و هوا روي دسکتاپ مطلع شويد. (عکس بالا)بخش Taskbar ( در پايين سمت راست جايي که ساعت قرار دارد ) هم بهبود يافته است. مشکل اين بخش هميشه اين بوده است که با ايکون هاي بي مصرف پر ميشده است. در ويندوز 7 اين بخش کاملا توسط کاربر کنترل ميشود. شما تعيين ميکنيد که چه آيکوني نشان داده بشود و چه آيکوني پنهان بماند. برنامه هايي که جديد نصب ميشود و به Taskbar اضافه ميشوند به صورت پيش فرض در اين بخش پنهان مي مانند.بخش مهم ديگري از رابط کاربري ويندوز جديد، جستجوگر (Explorer) آن است. ويندوز 7 مفهوم جديدي به نام کتابخانه ها (Libraries) را مورد استفاده قرار داده است. اين امکان باعث مي گردد که ما به نوع بخصوصي از فايلهاي مان بدون توجه به محل قرار گيري آنها در هارد درايو، و تنها بر اساس نوع و پسوند آنها دسترسي داشته باشيم.

رابط کاربري جديد نشان دهنده حرکت شجاعانه شرکت مايکروسافت است. اين رابط کاربري جديد برخي مفاهيم را که کاربران ويندوز بيش از 13 سال است با آن سرو کار دارند کنار مي گذارد و کاربران را با امکانات جديد و مهيجي آشنا مي کند. هر چند ممکن است زيربنا و باطن ويندوز 7 نسبت به پدران و اجداد خود تغيير چنداني نکرده باشد، اما اين ظاهر تغيير يافته مي تواند نشانگر تولد نسل جديد و تکامل يافته اي از سيستم عامل ها باشد. نظر شما در اين مورد چيست؟


منبع : نارنجی

_________________

آخرين پستهاي انجمن
<< قوانين و شرايط استفاده از انجمنها >>
<< لطفا سعي کنيد به انجمنهاي مشابه اينجا نريد >>
<< روش ديدن نامه هاي جديد >>
<< کد آخرين ارسالهاي انجمنهاي تخصصي سايت سجاد >>

بازگشت به بالای صفحه

خواندن مشخصات فردی ارسال پیام شخصی مشاهده وب سایت این کاربر شناسه عضویت در Yahoo Messenger شناسه عضویت در MSN Messenger
تشکرها از این تاپیک
Sajjad از این تاپیک تشکر میکنم 
نمایش پستها:   
ارسال موضوع جدید   پاسخ دادن به این موضوع   تشکر کردن از تاپیک   Printer-friendly version تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1


 

پرش به:  
شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group
قالب فارسی شده توسط ایران یاد

INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal
Powered by  MyPagerank.Net
PHP-Nuke © 2004 by Francisco Burzi | INP-Nuke Copyright © 2005-2006 IranNuke Portal

مدت زمان ایجاد صفحه : 0.12 ثانیه